Ogłoszenia 05-06-2022

VIII Niedziela Wielkanocy  05 VI 2022 r.

1.    Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.

  1. Dziś pierwsza niedziela czerwca po Mszach Świętych będzie krótka adoracja Najświętszego Sakramentu , a po Mszy świętej o godzinie 8.00 będzie spotkanie z Róż Różańcowych i zmianka tajemnic różańcowych.

3.    Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach.

4.    W środę, 8 czerwca, Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17.00. Niech Matka Boża będzie naszą orędowniczką, szczególnie w trudnych sprawach naszego życia.

5.    W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.

6.    Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej o godz. 17.30, w niedzielę o 16.30. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.

7.    W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej.

8.    Proszę o przygotowanie figur ozdobienie kwiatami oraz o asysty do niesienia figur w BOŻE CIAŁO dnia 16.06.2022 i w Oktawie Bożego Ciała:  Figura duża Matki Bożej Fatimskiej osiedla JOPKI , HALAMY, KURKI; Figura Niepokalana Maryja  osiedla BUCHOLE, ZAPAŁY CICHORZE; LIBERDY,  Serce Pana Jezusa OSIEDLA: MARAŁTY,  GĄSIORY, SŁOMIANY, ZA GRONIE FILIPY; BRZYZEK  MAŁĄ figurkę Maryi Fatimskiej MŁODZIEŻ BIERZMOWANA, Dzieciatko Jezus GRUPA MISYJNA, Zapraszam w czasie Oktawy Bożego Ciała dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia Panów Strażaków i Górali  do niesienia baldachimu, oraz chorągwi.

9.    Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia: otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca.

10. Bóg zapłać za sprzątanie w minionym tygodniu mieszkańcom osiedla ZAPAŁY: i za złożona ofiarę 140 złotych na kościół. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie mieszkańców z osiedla CICHORZE; prace proszę wykonać w poniedziałek  i  w sobotę o godz. 9.00. Bóg zapłać.