Ogłoszenia 06-02-2022

V Niedziela Zwykła 06.II.2022r.

1.     Dziś piąta niedziela w ciągu w roku kościelnego. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań.

2.     Dziś pierwsza niedziela miesiąca po Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmianka tajemnic Różańca Świętego i spotkanie z grupami Róż Różańcowych.

3.     Zapraszam Drogich Parafian do Kościoła w Niedźwiedziu na spotkanie z Ikoną Świętej Rodziny w poniedziałek  7 lutego na godzinę 17.00 na Uroczysta Mszę świętą powitania Świętej Ikony Mszę świętą odprawi ks. bp. Janusz Mastalski we Wtorek nasza Parafia prowadzi spotkanie z Maryją w godzinach od 11.00 do 13.00, o godzinie 11.00 odprawimy Msze święta w intencji naszych rodzin, o godzinie 11.45 do 12.30 odmówimy Różaniec Św. który poprowadzi Grupa Różańcowa z Panią Lupą i od 12.30 do 13.00 będzie  adoracja. O godzinie 15.00 będzie zakończenie peregrynacji w naszym dekanacie i obraz zostanie przewieziony do Dekanatu Pcim.

4.     W piątek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W 1858 r., cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o niepokalanym poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w grocie Massabielle Bernadetcie Soubirous objawiła się Matka Boża, która przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie, oraz wezwała do nawrócenia i prosiła o modlitwę. W tym dniu  w szczególny sposób będziemy się modlić za chorych z naszej parafii. Sakramentu chorych udzielimy na Mszy Świętej o godzinie 14.00 . Spowiedź święta od godziny 13.30.  Zadbajmy o to, by nasi chorzy bliscy czy sąsiedzi, dzięki naszej życzliwej pomocy, mogli tego dnia uczestniczyć we Mszy Świętej. Sakrament namaszczenia mogą przyjąć osoby chore i w podeszłym wieku, będące w stanie łaski uświęcającej.

5.     Od przyszłej  niedzieli rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne przed rozpoczęciem wielkiego Postu ( Niedziele: 13; 20.; 27.02.);

Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja  młodzieży w tym młodzież przygotowująca się do sakramentu Bierzmowania.

  •  11.30 – 12.30 – Róże Kobiet;
  •  12.30 – 13.30 – Róże Mężczyzn; Grupa O. Pio;
  •  13.30 – 14.30 –  Kaczorówka, Kozyry, Malarze, Nowina, Ostra, Borek;
  •  14.50 – Zakończenie adoracji, Msza św.

6.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą rozprowadzamy w zakrystii, oraz przy wyjściu głównym z kościoła.

7.     Wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny i imieniny, otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.

8.     Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Rodzinom z osiedle TRAMY: TRAM Ewa; TRAM Michalina; TRAM Janina; KAŁAFUT Barbara; BURNUS Zuzanna; KACICZAK Zofia; DOMAGAŁA Małgorzata; DOMAGAŁA Agata; KOZYRA Anna; MAĆKÓW Jadwiga; PACHOWICZ Stanisława; DOMAGAŁA Marta; KRZYSZTOFIAK Lucyna; TRAM Władysława; SIKORA Jadwiga i za złożoną ofiarę 150 zł. na Kościół. Zapraszam do sprzątania w nadchodzącym tygodniu rodziny: Osiedle RUSNAKI

9.     Pragnę również podziękować osobom , które pomogły przy rozbieraniu dekoracji po Bożym Narodzeniu:  Jadwidze WIECZOREK,  Elżbiecie  JANI, Janowi  CICHAŃSKIM, Janowi, Krystynie  KACIK; Marcie DOMAGALE; Ewie Domagale; Annie DOMAŃSKIEJ; Piotrowi TRAM; Tadeuszowi KAŁAFUT; Janinie ZAPALE; Iwonie ZAPALE; Katarzynie ZATORSKEIJ;  Andrzejowi, Teresie LELEŃ,  Pani Władysławie za przygotowanie ołtarza i zaplecza ołtarzowego do odprawiania Mszy Świętej. Wszystkim który w jakikolwiek  sposób pomagali przy dekoracjach składam serdecznie  Bóg zapłać.