Ogłoszenia 06-03-2022

I Niedziela Wielkiego Postu 06 III 2022r.

1.       Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa Świętego Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi”. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie, również na Ukrainie.

2.       Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo , Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki i zapraszamy do naszego kościoła na godz. 16.15 dzieci i dorosłych; na godzinę 17.45 młodzież i również dorosłych, w niedzielę o godz. 9.00; (dla wszystkich), Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 14.00. Zaraz po nabożeństwie będzie popołudniowa Msza święta. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

3.       Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „OTO JA, DOBRY I NAJSŁODSZY JEZU”, oraz za udział w „DRODZE KRZYŻOWEJ”, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie „GORZKICH ŻALI” oraz za odprawienie przynajmniej „TRZYDNIOWYCH REKOLEKCJI” można uzyskać odpust zupełny.

4.       Parafialne rekolekcje wielkopostne, oraz szkolne rozpoczniemy, w piątą  niedzielę Wielkiego Postu, poprowadzi je Ks. mgr. Tadeusz GNIEWEK Sercanin. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, prace i obowiązki w taki sposób, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Program rekolekcji w gablocie parafialnej.

5.       We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.

6.       Przyszła niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła.  AD GENTES – DZIEŃ MODLITWY, POSTU I SOLIDARNOŚCI Z MISJONARZAMI.

7.       Przypominam , że w przedsionku kościoła znajduje się skrzynka na „jałmużnę wielkopostną”  –  skrzynka dla biednych. Proszę uprzejmie o jej zauważenie, oby ktoś z nas w przyszłości nie musiał korzystać z tej pomocy.

8.       Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz osób Niepełnosprawnych w Niedźwiedziu pragnie serdecznie podziękować Parafianom za wsparcie w tak trudnym czasie akcji „CYGANIE”. Za okazane serce serdeczne Bóg zapałać.  Kwotę jaka  udało się zebrać to 6.557 złotych.

9.      Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Rodzinom z osiedla MALARZE: i za złożoną ofiarę 100 zł. na kościół. W tym tygodniu proszę o sprzątanie w kościele  w poniedziałek i w sobotę od godz. 9.00 mieszkańców z osiedla: CHYBY.

10.      Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze, a także wszystkim paniom życzymy obfitości Bożych darów oraz wsłuchiwania się w słowo Boga, które daje prawdziwe życie. 

11.      W minionym tygodniu z naszej wspólnoty Bóg powołał do siebie śp. Jana Misiurę lat 63,  z osiedla JOPKI, śp. Władysława Tram lat 94 z osiedla TRAMY. Wypraszajmy zmarłym łaskę życia wiecznego: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

12.      Polecam prasę katolicką: Gościa Niedzielnego oraz Niedzielę.