Ogłoszenia 07-08-2022

XIX Niedziela Zwykła – 07 VIII 2022r

1.      Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo (kolekta mszalna). Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.

2.      Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Po Mszy Świętej o godzinie 8.00 spotkanie z różami Różańcowymi serdecznie wszystkie grupy Różańcowe zapraszamy do zmianki tajemnic różańcowych.

3.      Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce, zapraszamy do duchowego pielgrzymowania i wpierania osobistą modlitwą i cierpieniem pielgrzymujących do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę.  Zapraszam codziennie do czwartku włącznie do kościoła na godzinę 20.45.

4.      We wtorek, 10 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika (†258). Zginął za wiarę w Chrystusa razem z papieżem Sykstusem II.

5.      W środę zapraszam na wspólną modlitwę podczas Nowenny do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17.30,

W piątek wystawienie i koronka do Bożego Miłosierdzia o godzinie 17.30.

6.      W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Zapraszamy do udziału w modlitwie ku czci Matki Bożej Fatimskiej w sobotę 13 sierpnia 2022 odbędzie się czwarte nabożeństwo Fatimskie w tym roku. Uroczysta Msza św. połączona z nabożeństwem Fatimskim i procesją wokół kościoła będzie o godzinie 18.00. Na to święto figurę Matki Bożej Fatimskiej udekoruję nowożeńcy Andrzej, Edyta KOWALCZYK, a o niesienie figury w czasie procesji  proszę asystę z osiedli: KACZORÓWKA , FILIPY, BRZYZEK Proszę Panów z Rady parafialnej do niesienia baldachimu, rodziców dzieci w wieku przedszkolnym o zorganizowanie sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne o niesienie różańca, zapraszam Oazę, dziewczynki z grupy misyjnej, ministrantów i lektorów o przygotowanie asysty, zapraszam  Nadzwyczajnych Szafarzy,  Porębiański Ród o oprawę muzyczną dla naszej uroczystości. Proszę również o odświętny strój regionalny, i zabranie świec na procesję

7.      Dziękczynienie za zbiory „DORZYNKI PORĘBIAŃSKIE”  odbędą się 21.08. 2022 r. podczas Mszy Świętej celebrowanej o godz. 10.00. Delegacja z wieńcem dożynkowym Pan Sołtys oraz Starosta i Starościna dożynkowi  z darami ofiarnymi  niech zgromadzi się przed wejściem głównym do kościoła. Tam nastąpi  powitanie, a potem uroczysta procesja  ze śpiewem dookoła kościoła i  wprowadzenie do świątyni.

8.      W związku z trwającym miesiącem trzeźwości przypominamy hasło pracy nad otrzeźwieniem naszego narodu, podane przez Komisję Episkopatu Polski ds. Trzeźwości. Hasło brzmi ono: „Młodzi trzeźwi i wolni”.  Będzie można pomóc uzależnionym poprzez wpisanie się do księgi modlitwy za uzależnionych i podjąć dobrowolnie abstynencję za  siebie lub za drugiego człowieka w celu podjęcia w sierpniu trudu walki z alkoholem w naszej parafii. Zalecam i zapraszam.

9.      Maryi Wniebowziętej polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

10.  W następną niedzielę  pod chórem Panowie i Panie z Rady Parafialnej zbierają na ofiarę na odnowienie naszego kościoła, barierki  za złożona każdą ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać,

11.  Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z osiedla TRAMY: i za ofiarę złożoną na środki czystości do kościoła. Prosimy o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedla: RUSNAKI. Pracę proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00.

12.  Trwa okres letniego wypoczynku. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

13.  Prasę katolicką można zabrać z tyłu kościoła. Zapraszam.