XXIII Niedziela Zwykła – 04 IX 2022r

1.      Dzisiaj po Mszy Św. o godzinie 8.00 zmianka tajemnic różańcowych;

2.      Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższy czwartek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. W tym dniu na Mszy świętej o godz. 8.00 i 18.00, poświęcimy ziarna. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.

3.      Serdecznie zapraszam na środową Nowennę do Matki Bożej Fatimskiej, oraz Mszę Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz.17.30.

4.      Za tydzień we wtorek 13 września 2022 odbędzie się piąte nabożeństwo Fatimskie w tym roku. Uroczysta Msza św. połączona z nabożeństwem Fatimskim będzie o godzinie 18.00. Proszę, aby  Figurę Matki Bożej Fatimskiej udekorowali i  niosła w czasie procesji asysta z osiedli: Gwałty, Misiury, Białonie i Chlipały. Proszę również o asystę do niesienia relikwii św. Jana Pawła II i Św. Franciszka , Hiacynty w  strojach regionalnych. Proszę rodziców dzieci w wieku przedszkolnym o zorganizowanie sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne o niesienie różańca, zapraszam Oazę, dziewczynki z grupy misyjnej, ministrantów i lektorów o przygotowanie asysty, Panów do niesienia Baldachimu, Nadzwyczajnych Szafarzy o pomoc w czasie Liturgii. Zapraszam Zespół  Porębiański Ród o oprawę muzyczną dla naszej uroczystości. Proszę również o odświętny strój regionalny, i zabranie świec na procesję.

5.      Zapraszamy do włączenia się w działalność naszych parafialnych wspólnot, w których można pogłębiać swoją formację duchową i służyć innym. W naszej parafii działają:  Grupa Misyjna czyli schola dziecięca, Liturgiczna Służba Ołtarza, parafialny zespół charytatywny, Zespół Porębiański Ród– serdecznie zapraszamy!  Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci – żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zadbajmy o ich udział w lekcjach religii. Przypominamy ponadto, że przygotowanie do sakramentów świętych – do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii. Nasza wspólnota parafialna dla dzieci i młodzieży ma wiele propozycji: liturgiczna służba ołtarza (ministranci i lektorzy), grupa Misyjna które po wakacyjnej przerwie wznowią swoją działalność. Zachęcamy do wstąpienia w szeregi tych grup. Spotkania odbywają się: spotkanie Oazy młodzieżowej w piątki po Mszy św. wieczornej. Spotkanie grupy misyjnej dla dziewczynek ze szkoły podstawowej w piątek o godzinie 16.00. Spotkanie dla ministrantów i kandydatów, lektorów odbędzie po Uroczystości Dnia Fatimskiego 13,09.2022 w następnym tygodniu. Wszystkich chętnych chłopców po III klasie szkoły podstawowej, a mających pragnienie służyć Bogu przy ołtarzu zapraszamy na to spotkanie. Drodzy rodzice zachęćcie dzieci do uczestniczenia w tych spotkaniach, służą one pomnożeniu wiary, ale także umocnieniu więzi rówieśniczej.

6.      Nowy rok katechetyczny 2022 / 2023 rozpoczyna także przygotowania do sakramentów I Komunii św. i bierzmowania. I Komunia święta 21.05.2023; Rocznica I Komunii świętej 28.05.2023; Bierzmowanie będzie ogłoszone w styczniu. Misje święte – czas szczególnego nawrócenia dla naszej wspólnoty będą w naszej parafii będą od 09.10. do 16.10.2022 ( osiem dni rekolekcji  – misji które po parafiach odbywają się co 10 lat).18 września 2022 przyjedzie do nas w niedzielę by nas wszystkich zaprosić do modlitwy , pokuty i nawrócenia;

7.      Za tydzień  po Mszach świętych można pod chórem złożyć ofiarę u Państwa z Rady Parafialnej czy na remont, lub gaz, czy potrzeby naszego kościoła. Za wszelką pomoc finansową i materialną złożoną  składam serdeczne Bóg zapłać. Już dziś zapraszam Radę Parafialną na spotkanie w niedzielę 25.09.2022  po Mszy świętej o godzinie 10.00. Proszę wszystkich członków o obecność na tym ważnym spotkaniu.

8.      Od października br. zawsze przed  udzieleniem sakramentu chrztu świętego odbywać się będą spotkania z rodzicami,  i  z rodzicami chrzestnymi  po wieczornej Mszy świętej, w salce katechetyczne, lub w kancelarii.

9.      Przypominamy, że w każdy czwartek od 7.30 do 17.45 trwa adoracja Najświętszego Sakramentu.

10.  W przyszłą niedzielę rozpoczną się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz Tydzień Wychowania. Będzie to również Dzień Środków Społecznego Przekazu.

11. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla; „MALARZE”: 110 złotych. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła z Osiedla „CHYBY”.  Proszę uprzejmie o sprzątanie w  poniedziałek i w sobotę od godz. 9.00.

12.  Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i odwagi kroczenia za Chrystusem.

13.  Zachęcam do lektury prasy katolickiej, która można nabyć u ministrantów na zewnątrz kościoła.