Ogłoszenia 20-02-2022

VII Niedziela Zwykła 20.II.2022r.

1.      Dziś siódma niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wraz z całym Kościołem, abyśmy spełniali słowem i czynem to, co podoba się Bogu (kolekta mszalna). Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa będzie doświadczeniem zbawczej mocy Boga i umocnieniem na trud kolejnego tygodnia.

2.      Dziś w naszym kościele cz. II.  40 – Godzinnego Nabożeństwa.   Adoracja od godz. 11.00 do 15.00 w kościele. Proszę od godziny 11.00 do 11.30 będą w kościele adorować dzieci z naszej wspólnoty Parafialnej i szkoły Podstawowej.

3.      Rekolekcje w naszej parafii w tym roku będą od V niedzieli Wielkiego Postu, poprowadzi je Ksiądz mgr Tadeusz GNIEWEK Sercanin poprowadzi Rekolekcje  zarówno dla dzieci, młodzieży. Wszystkich już dziś serdecznie zapraszam.

4.      Zapraszamy do udziału w spotkaniach:

 •  We wtorek o godz. 17.30 –ministranci; godz. 18.15 – lektorzy;
 •  w piątek  o godz. 19.00 – OAZA;
 •  w piątek o godz. 16.00 – Grupa Misyjna Dziewczynek z naszej parafii;
 •  w sobotę o godz. 18.00 – Chór Gloria Dei;

5.      Zapraszamy do kościoła  na spotkanie młodzież klas VIII w środę po Mszy Świętej wieczornej na spotkanie przygotowujące do bierzmowania do Kościoła.

6.      We wtorek, 22 lutego, obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Chrześcijanie w Rzymie już od IV wieku obchodzili pamiątkę wybrania Wiecznego Miasta na stolicę Kościoła. To dzień naszej łączności z następcą Świętego Piotra, papieżem Franciszkiem. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie, wypraszając mu Bożą pomoc i opiekę w trudzie pasterskiej posługi w Kościele.

7.      W środę 23.02.2022 zapraszam na Mszę świętą o godzinie 17.00 Grupę O. Pio i osoby, których bliscy pracują na zachodzie, oraz  sympatyków Grupy O. Pio, na Mszy świętej będziemy się modlić za pracujących za granica i zapraszam na spotkanie grupy do salki po mszy Świętej wieczornej.

8.      Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych im. Św. Brata Alberta przy Parafii św. Sebastiana w Niedźwiedziu poprowadzi kwestę po Mszy św. o godzinie 10.00 dnia 27 lutego 2022. Będzie to kwesta na rzecz osób niepełnosprawnych z naszej gminy i z naszej wspólnoty Parafialnej Bóg zapłać za wsparcie i pomoc.

9.      W przyszłą niedzielę, 27 lutego – w ostatnią niedzielę lutego rozpocznie się 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Modlitewną pamięcią ogarnijmy wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich najbliższych, wypraszając im wolność od nałogu.

10.      Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze, nadziei i miłości.

11.  W ostatnim tygodniu odszedł do Pana: Krzysztof  TRAM lat 64 z osiedla TRAMY. Niech Bóg, Ojciec miłosierdzia, odpuści im grzechy, które popełnili z ludzkiej ułomności, aby umarli dla świata, żyli dla Niego.

12.      Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Rodzinom z osiedla Mościska, N. Domy, Borek; Ostra : Bóg zapłać za złożoną ofiarę 170 złotych na cele kościelne.  W tym tygodniu proszę o sprzątanie w kościele w poniedziałek i w sobotę od godz. 9.00 mieszkańców z osiedla: NOWINA , KOZYRY. Proszę o posprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę od godziny 09.00.

13.      Zapraszam do wzięcia do domu gazet , które można zabrać ze stołu przy wejściu do kościoła.


ADORACJA 40 GODZINNEGO NABOZEŃSTWA W KOSCIELE POREBA WIELKA

NIEDZIELA 20.02.2022 R.

Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja:

 • dzieci: dzieci szkolne i Siostra Agnieszka;
 • 11.30 – 12.30 – Mościska, Rusnaki, Starmachy, Tramy;
 • 12.30 – 13.30 – Porębscy, Hucisko, Filipy, Brzyzek,  Chyby;
 • 13.30 – 14.30 – Dwór, Kaciki, Morgi, Nowa Wieś;
 • 14.30 – 14.50 – Białonie, Chlipały, Misiury, Kaczory, Jopki.;
 • 14.50 – Zakończenie adoracji, Msza św.;

NIEDZIELA 27.02.2022 R.

Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja:

 • 11.30 – 12.30 – Bastówka, Kurki, Halamy, Gwałty; Liberdy, Zapały,
 • 12.30 – 13.30 – Stróże, Zagronie, Mrauty, Gąsiory, Słoniany; Szkoła, Przedszkole;
 • 13.30 – 14.30 – Kopajdy, U Zochra, Buchole, Cichorze,;
 • 14.30 – 14.50 – Szafarze Najświętszego Sakramentu;
 • 14.50 – Zakończenie adoracji, Msza św.;