Ogłoszenia 2022-04-03

V Niedziela Wielkiego Postu 03 IV 2022r.

1.     Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata . Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.

2.     Zaraz po Mszy świętej o godzinie 8.00  będzie droga krzyżowa dla wszystkich. Oraz zmianka tajemnic różańcowych Róż Żywego Różańca Świętego.

3.     Do świąt wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni.

4.     Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Będą trwały do środy włącznie według planu umieszczonego na plakatach, ulotkach i na stronie internetowej parafii. To szczególny czas łaski. Uczyńmy wszystko co możliwe, abyśmy mogli uczestniczyć we wszystkich dniach rekolekcji. Przygotujmy się rzetelnie do spowiedzi świętej, którą przeżyjemy we wtorek  05.04.2022 od godziny 08.30 do 17.00.

5.     Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Codziennie możemy korzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed każdą Mszą Świętą. 

6.     O godz.: 14.00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym, a 14.45 Msza Święta z modlitwą o umocnienie rodzin. Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 16.15, dla dzieci i dorosłych i o  17.45 dla młodzieży i dorosłych.

7.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 7.00 i 17.00, oraz na całodzienną adorację, podczas której będziemy Bogu dziękować za czas rekolekcji i za naszego Rekolekcjonista Ks. Tadeusza Gniewka. Sercanina, będziemy też i modlić w intencji nowych powołań do służby w Kościele.

8.     Najbliższa niedziela, 10 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami podczas Mszy Świętej o godz. 10.00. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.

9.     Już dziś zapraszam na wspólna Drogę Krzyżową w Niedziele Palmową. o godzinie 18.00  wyruszymy z kapliczki w Parku, do Kościoła. Asysta z Krzyżem będzie przemieszczać się główną drogą , rozważając stacje Drogi Krzyżowej. Stację XIV odmówimy przy Krzyżu Misyjnym. Zapraszam wszystkich chętnych do modlitwy. (Proszę ze sobą przynieś świece, które później można położyć na grobach naszych bliskich zmarłych).

10.     Spotkania: Dla Rodziców młodzieży z klas VIII w czwartek 7.08. 2022 po Mszy  Świętej wieczornej. Dla dzieci z klas III w piątek 8.04.2022  o godzinie 14.30. Dla Młodzieży z klasy VIII w poniedziałek 11.04.2022 o godzinie 18.00 w kościele. Spotkania są obowiązkowe.

11.     Spotkanie przed wielkim tygodniem dla Lektorów w sobotę 9.04.2022 o godzinie 15.00, dla ministrantów i kandydatów w sobotę o godzinie 11.00. Zapraszam.

12.     Zapraszam na spotkanie dnia 06.04. 2022 o godzinie 18.15  przedstawicieli wszystkich grup: Grupę Misyjną, Oazę, Lektorów, ministrantów, Ród Porębiański , Pod Turbaczem Pana Organistę , Szafarzy, w celu omówienie liturgii Wielkiego Tygodnia, i Drogi Krzyżowej ulicami naszej Wioski.

13.     W przyszłą niedzielę jako II miesiąca kwietnia będzie można złożyć pod chórem u Państwa z Rady Parafialnej ofiarę na remonty w naszym kościele i na prąd i gaz. Za wszelkie ofiary na rzecz kościoła składam serdeczne Bóg zapłać.

14.     Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej. 

15.     Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni z osiedla BRZYZEK i za ofiarę 140 zł. na kościół. Proszę w tym tygodniu o pracę rodziny z osiedli:. MRAŁTY, GĄSIORY, SŁOMIANY. Prace proszę wykonać w czwartek i w sobotę o  godz. 9.00.

16.     Solenizantom i jubilatom składamy życzenia obfitych Bożych darów.