Ogłoszenia 2022-04-17

I Niedziela Wielkanocy 17 IV 2022r.

1.    Drodzy parafianie i goście!

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim. Po misterium Świętego Triduum, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei. Z perspektywy zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej. Nauczmy się tak na nie patrzeć.

Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca wam życzymy.

2.    Dziś Msze Święte jeszcze o godz. 10.00 i 15.00. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Pamiętajmy, że nasza radość i cała przedświąteczna krzątanina miały swój cel przede wszystkim w wydarzeniach męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Zadbajmy o nasz udział w świątecznej Mszy Świętej, poprzez media TV, i radio. W naszym kościele będą odprawione Msze św. o godzinie o godz. 8.00; 10.00; 15.00; Składka jutrzejsza na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

3.    Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4.    W przyszłą niedzielę – Święto Miłosierdzia Bożego. W naszym kościele o godz. 15.00, w godzinie Miłosierdzia Bożego,  będzie wystawiony Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i akt oddania całej naszej wspólnoty Jezusowi Miłosiernemu. Msza święta popołudniowa, będzie już o godzinie 17.00. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w niedziele o godz. 10.00, w poniedziałek wielkanocny o godz. 08.00, a od wtorku aż do soboty w czasie wieczornej Mszy Świętej.

5.    Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym tak pięknie przeżywamy Święte Triduum Paschalne. oraz tym, którzy przygotowali ołtarz adoracji, grób Pański, posprzątali kościół i przystroili go kwiatami. grupom przygotowującym nabożeństwa i liturgię w szczególności: Panu Organiście Zenonowi Dziedzic, Panom Szafarzom Lektorom, ministrantom, Panom Szafarzom, Jakubowi Gnieckiemu ceremoniarzowi, śpiewającym: Pani Jani Elżbiecie, S. Agnieszce, Hubertowi Kaciczak.  Dziękuję również OAZIE. Dziękuję za pięknie wykonany Grób Pański pewnej Rodzinie. Dziękuję Pani Władysławie Kaciczak za przygotowanie, Ołtarza, Ciemnicy  Paniom Ani Domańskiej, Ani Cichańskiej Panu Janowi Kacik , Panu Czesławowi Zapale. Bóg zapłać strażakom, Związkowi Podhalan, Zespołowi Porębiański Ród, Pod Turbaczem oraz ministrantom lektorom i kandydatom.

6.    Msze święte w naszej parafii od Wielkiego Wtorku, w tygodniu wieczorne będą o godz. 18.00, ranne o 07.00 w niedzielę Msza św. popołudniowa będzie o godz. 17.00. ( w niedzielę Miłosierdzia Bożego o 17.00). W ten sposób będziemy odprawiać do  końca października jest to czas letni.

7.    We wtorek o godzinie 16.00 zapraszam klasy VIII na spotkanie do kościoła przed bierzmowaniem.

8.    Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów.

9.    Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z osiedla: BIAŁONIE I MISIURY za ofiarę na kościoła 170 złotych. Proszę o sprzątanie naszego kościoła mieszkańców osiedla:GWAŁTY I ZA GRONIE. Prace proszę wykonać we wtorek i w sobotę od godz. 9.00.