Ogłoszenia 2022-04-24

II Niedziela Wielkanocna – 24 IV 2022

1.     Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie.

2.     Dziś w Uroczystość  MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Zapraszamy na „Godzinę Miłosierdzia Bożego” na godz. 15.00 do Kościoła lub przed Internet – będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji naszej parafii i wszystkich mieszkańców. I akt oddania się naszej Parafii Miłosierdziu Bożemu. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami udziela się w granicach Polski wiernym, którzy z duszą całkowicie wolną od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu pobożnie odmówi koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu Eucharystii, publicznie wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum”.

3.     Jutro, w poniedziałek, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje. Zapraszamy na Mszę Świętą, w czasie której będziemy się modlić za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca była doceniana i szanowana oraz aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

4.     We wtorek, 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego uroczystość ku czci Świętego Wojciecha została przeniesiona na 26 kwietnia.

5.     W środę, 27 kwietnia, Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17.30. Niech wstawiennictwo Matki Zbawiciela wyprasza nam Bożą pomoc w codziennych trudnościach, a następnie – Msza Święta wieczorna.

6.     W piątek, 29 kwietnia, obchodzimy święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. To również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945). Naszą modlitwą będziemy otaczać wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego totalitaryzmu, szczególnie kapłanów oraz osoby życia konsekrowanego.

7.     Przypominam, że od minionego tygodnia nastąpiła zmiana odprawiania Mszy św. w tygodniu będzie o godz. 18.00 , a w niedzielę o godz. 17.00. Taki rozkład Mszy św. będzie odprawiany aż do października 2021.

8.     Przyszła, niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej 14 Tydzień Biblijny.

9.     Ostatnia niedziela kwietnia z inicjatywy Krajowego Duszpasterstwa Kierowców jest Niedzielą Modlitw za Kierowców. W sposób szczególny modlimy się dzisiaj o bezpieczne i odpowiedzialne poruszanie się po drogach dla wszystkich kierowców i uczestników ruchu drogowego.

10. Składam również serdeczne wyrazy wdzięczności wszystkim bezpośrednio zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych Świąt Paschalnych w naszej wspólnocie. Jest naszą ogromną radością tak liczna obecność wiernych i budujące świadectwo wiary wyrażone w tych świętych dniach, poprzez tak liczne uczestnictwo we Mszach świętych i Liturgii Tygodnia Paschalnego w Internecie. Niech zmartwychwstały Chrystus napełnia Wasze serca prawdziwym pokojem.

11. Zapraszam młodzież z klas VIII bierzmowanych i ich Rodziców i siostry i braci na spotkania ( Triduum przed bierzmowaniem) we wtorek, środę i czwartek o godzinie 20.00 do kościoła. W czwartek będzie spowiedź dla Młodzieży, świadków i rodziców, rodzeństwa od 15.00 do 18.00.

12. Niedziela Bożego Miłosierdzia dopełnia obchodów oktawy Wielkanocy. Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim parafianom, pragniemy ,  życzyć błogosławieństwa Bożego , opieki Bożej , oraz zdrowia i opieki Matki Bożej Fatimskiej pragniemy też przekazać naszą serdeczność  i życzliwość, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

14. Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni z osiedla GWAŁTY i ZA GRONIE : i za ofiarę  150 zł. na kościół. Proszę w tym tygodniu, aby kościół posprzątali Rodziców młodzieży  z klas VIII Bierzmowanych. Młodzież proszę o posprzątanie zaplecza wokół kościoła i parkingu.Prace proszę wykonać przed bierzmowanie i w poniedziałek, oraz w sobotę o  godz. 9.00.