Ogłoszenia 2022-05-01

III Niedziela Wielkanocna – 01 V 2022 r.

1.      Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Apostołowie doświadczyli Jego mocy, kiedy dokonali cudownego połowu ryb. Niech moc Chrystusa, której doświadczyliśmy w Eucharystii, uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków.

2.      Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.

3.      Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.

4.      Dziś także przypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki. Modlimy się również za wszystkich bezrobotnych i poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim.

5.      Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.

6.      We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane o godz. 8.00; 10.00; 17.00.  Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.

7.      W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania

– w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.17.30; spowiedź święta w czwartek i  piątek i czwartek od godziny 15.00 do 17.30 , do chorych udamy się od godziny 9.00 według ustalonego porządku.

– w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 17.00.

8.      W tym roku jeśli Bóg łaskawie pozwoli do pełnego udziału w Najświętszej Eucharystii przystąpi ok 33 dzieci. Prawdopodobnie Uroczystość I Komunii św. odbędzie się 22.05.2022 o godzinie 10.00, w zależności od sytuacji. Rocznica I Komunii Świętej odbędzie się w dniu 29.05.2022 o godzinie 10.00;

9.      Proszę rodziców dzieci z  klas III o spotkanie we wtorek na  Mszy świętej o godzinie 17.00 i później spotkanie w kościele.

10.  Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni rodzicom młodzieży  bierzmowanym  Proszę w tym tygodniu o pracę rodziny z osiedla: CHLIPAŁY, KURKI, JOPKI, KACZORY . Prace proszę wykonać  w poniedziałek, w sobotę o godz. 9.00.

11.  Solenizantów i jubilatów zapewniamy o życzliwości i modlitwie. Zmarłych parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.