Ogłoszenia 2022-05-08

IV Niedziela Wielkanocy  08 V 2022r.

NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

1.      Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium.

2.      Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo we Mszach Świętych i osobistą modlitwę. Podczas tego tygodnia będziemy szczególnie prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej.

3.      Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny

4.      W najbliższy piątek, 13 maja, Uroczystość  Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r., oraz Odpust w naszej Parafii , Msze Świętą odpustową poprowadzi Ks. Notariusz z Kurii Krakowskiej ks. mgr. Michał Mroszczak i wygłosi odpustowe kazanie. Po Mszy Świętej  odmówimy Różaniec Pokutny Fatimski i odprawiona będzie procesja Fatimska. Uprzejmie proszę  o niesienie figury naszej Pani  Fatimskiej Strażaków z Naszej wspólnoty , a górali proszę o niesienie baldachimu  z Najświętszym Sakramentem. ( proszę  o pomoc w ustaleniu niosących Pana Sołtysa, oraz  przedstawicieli strażaków). Na ten różaniec zabierzmy ze sobą świece. Wcześniej  o 17.30 przed Mszą świętą, odbędzie się koncert Gminnego Zespołu Pieśni i Tańca „ HALNY” , w czasie Mszy Świętej będzie Śpiewać chór Ze szkoły  Muzycznej w Niedźwiedziu i Zespół Porębiański Ród z naszej wspólnoty Parafialnej. W tym dniu będzie wystawiony Pan Jezus do adoracji od godziny 15.00 do 17.30 ( o godzinie  15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, litanię do Loretańską odmówimy o godzinie 17.15 i zakończymy adorację.). Z racji odpustu Parafialnego ks. biskupa Janusz Mastalski udzielił parafianom dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych.

5.      W środę po Mszy świętej o godzinie 18.00 zapraszam Ministrantów i lektorów oraz Oazę Szafarzy na spotkanie w celu przygotowania naszej wspólnoty  do Uroczystości Odpustowych, oraz przygotowania liturgii

6.      W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie o godzinie 17.30 w niedzielę o godzinie 16.30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Maryi.

7.      Solenizantów i jubilatów zawierzamy opiece Chrystusa Dobrego Pasterza.

8.      Zapraszam dzieci komunijne na spotkania we wtorek , środę o godzinie16.30 do kościoła.

9.      Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

10.  Dzisiaj pod chórem z racji II Niedzieli miesiąca maja można u państwa z Rady parafialnej złożyć ofiarę na utrzymanie kościoła. Wszystkim ofiarodawcom składam już teraz serdeczne Bóg zapłać.

11.  We wtorek 10.05.2022 zostanie odprawiona w  Koninkach Msza Święta o godzinie 19.00.

12.  Bóg zapłać za sprzątanie w minionym tygodniu mieszkańcom osiedli: HALAMY, KURKI , CHLIPAŁY :   i za złożona ofiarę na kościół 200 złotych. Proszę o sprzątanie kościoła mieszkańców : BUCHOLE, KOPAJDY, U ZOCHAR, BASTÓWKA, w poniedziałek, i w sobotę o godzinie 9.00 rano. Bóg zapłać.

13.  W ostatnim czasie odeszli do Pana: Pani śp. Katarzyna Liberda lat 72 z osiedla Chyby, i śp. Józef Rapciak lat 64 z osiedla Za Gronie. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…