Ogłoszenia 2022-05-15

V Niedziela Wielkanocy  15 V 2022r.

1.      Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.

2.      Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy do modlitwy codziennie wieczorem o godz. 17.30 w niedzielę o godz. 16.30.

3.      Pierwsza Komunia święta w naszej parafii będzie za tydzień 22.05.2022 o godzinie 10.00. Z dziećmi spotykamy się o godzinie 9.45. Bardzo uprzejmie proszę naszych Parafian o przyjście na Msze świętą o godzinie 8.00 i 17.00, kto nie ma dzieci do Komunii, proszę aby zrobić miejsce dla Rodziców dzieci.

4.      Spotkania dla dzieci I Komunijnych w poniedziałek 16.05 po Mszy św. wieczornej ( próba generalna, we wtorek 17.05,o godzinie 15.00, w środę 18.05  ostatnia próba po Mszy Świętej wieczornej. Spowiedź w sobotę 21.05.dla dzieci i Rodziców i Gości od 9.00 do 11.00.

5.      Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej w środę o godz. 17.00, a później będzie nabożeństwo majowe, w piątek wystawienie Pana Jezusa o godzinie 17.00 koronka do Bożego Miłosierdzia oraz litania do Serca Pana Jezusa i o 17.30 odśpiewamy Litanię do Matki Bożej.

6.      Dzisiaj o godzinie 17.00 zapraszam do kościoła naszych Drogich Strażaków, będzie odprawiona Msza święta w ich intencji i ich rodzin z okazji Św. Floriana Patrona Strażaków.

7.      W piątek 13.05. 2022,  odbył się  odpust w naszej parafii. Serdecznie dziękuję  dzieciom sypiącym kwiaty, chłopcom dzwoniącym na dzwoneczkach  i wszystkim pozostałym dzieciom i ich rodzicom, młodzieży, ministrantom, lektorom, za ubranie kościoła i figury Pani Ani Domańskiej, Parafianom za kupione kwiaty do ubioru kościoła i Figury. Siostrze Agnieszce. Szafarzom za poprowadzenie modlitwy różańcowej i pomoc przy uroczystości. Dziękuję Strażakom, za niesienie Figury Maryi, ( za posprzątanie parkingu) i Naszym Góralom za niesienie baldachimu. Wszystkim modlącym się w kościele Parafianom, Gościom. Dziękuję bardzo za pomoc w kuchni , za przygotowanie obiadu dla księży i Gości : Panu Wojciechowi Leleń, Paniom Małgorzacie Glonek, Annie Kacik , Annie Cichańskiej i Pani Elżbiecie Jani, Panom Andrzejowi Glonek; Czesławowi Zapale.  Wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję wszystkim Zespołom , którzy poprzez swój przepiękny śpiew uświetnili nasza Uroczystość: dziękuję Gminnemu Zespołowi Pieśni i Tańca „ HALNY” w towarzystwie Kapeli Ludowej Szkoły Muzycznej w Niedźwiedziu pod przewodnictwem Pana Dawida Czernika, oraz kapeli „KOSCIELNIOKI” Z Olszówki , Chórowi dzieci i młodzieży i zespołowi grającemu ze szkoły Muzycznej w Niedźwiedziu i naszemu drogiemu Zespołowi „RÓD POREBIAŃSKI”, Panu organiście, Dziękuję przede wszystkim Wam Drodzy Parafianie i Goście za uczestnictwo w tym nabożeństwie i za wspólna modlitw do Matki Bożej Fatimskiej. Już dziś zapraszam Was na kolejne spotkanie w czerwcu o godzinie 18.00. Niech Maryja Wam błogosławi i prowadzi.

8.      W poniedziałek 23.05.2022  zapraszamy wszystkich , których bliscy pracują za granicą , oraz Grupę O. Pio na Mszę św. a po niej spotkanie w salce.

9.      Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

10.  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, rodzinom z osiedla: BUCHOLE, KOPAJDY, U ZOCHAR, BASTÓWKA, MICHNOWSKA Dorota; HALAMA Agnieszka; JANIA Elżbieta; JANIA Władysław; KUREK Katarzyna; KUREK Zofia; CICHORZ Marzena; STRÓŻAK Bożena; KOWAL Stanisława; CZECH Alicja; ZAPAŁA Czesław; KUBOWICZ Agnieszka; NIEDOŚPIAŁ Justyna; KRAUS Ewa; STARMACH Edyta; HALAMA Amelia   i za złożona ofiarę na kwiaty do kościoła 150 złotych. Bóg zapłać  za złożony dar ofiary na kościół. Proszę uprzejmie o sprzątanie rodziców dzieci przystępujących do komunii świętej, dziękuje za przepięknie wykoszenie trawy na nasz Odpust w Parafii. Bóg zapłać .