Ogłoszenia 2022-05-22

1.     Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki.

2.     Dzisiaj w naszej wspólnocie 33 dzieci przyjmie I Komunię Świętą, pomódlmy się za nich i za ich rodziny, by ta komunia święta umocniła w ich sercach wiarę  oraz miłość do Najświętszego Sakramentu do Jezusa.

3.     Biały Tydzień – codziennie o godzinie 17.30 nabożeństwo majowe i Msza święta dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców

4.     Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia. 

5.     We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.

6.     We wtorek zostanie odprawiona o godzinie 7.00 rano dodatkowa Msza święta w intencji Klas VIII o szczęśliwe zdanie egzaminów. Zapraszam Młodzież i rodziców i rodziny do wspólnej modlitwy.

7.     Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Zapraszamy na Mszę Świętą Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.

8.     W piątek, 27 maja, po Mszy Świętej rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

9.     W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

10.                      Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30, a w niedzielę o 16.30.  Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.

11.                      Rocznica I Komunii Świętej 29 maja 2022 o godzinie 10.00. Spowiedź święta w sobotę od godziny 09.00 do 10.00.

12.                      Zapraszam dzieci i rodziców z klasy IV na spotkanie we wtorek o godzinie 15.30.

13.                      Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

14.                      Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu Rodzicom Dzieci I Komunijnym. Proszę sprzątanie w tym tygodniu  w poniedziałek  i w sobotę o godzinie 9.00 proszę o sprzątanie Rodziców dzieci Rocznicowych

15.                      W ostatnich dniach odeszli do Pana: i Janina Liptak lat 62 z osiedla Liberdy i Anna Hudomięt lat 92 z Za Gronia. Niech Zmartwychwstały Chrystus przyjmie ich do niebieskiego domu.