Ogłoszenia 2022-06-12

XII Niedziela Zwykła – 12 VI 2022r

 1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.
 2. Jutro, 13 czerwca, po Mszy Świętej o godz. 18.00 nabożeństwo fatimskie – serdecznie zapraszamy! Msze Świętą poprowadzi Ks. Notariusz z Kurii Krakowskiej ks. mgr. Michał Mroszczak i wygłosi odpustowe kazanie. Po Mszy Świętej  odmówimy Różaniec Pokutny Fatimski i odprawiona będzie procesja Fatimska. Uprzejmie proszę  o niesienie figury naszej Pani  Fatimskiej mieszkańców z osiedli TRAMY i RUSNAKI proszę o zorganizowanie się panów do niesienie baldachimu  z Najświętszym Sakramentem. ( proszę  o pomoc w ustaleniu niosących ). Na ten różaniec zabierzmy ze sobą świece. Wcześniej  o 17.45 odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa. Zapraszam dzieci , młodzież całą parafię  Zespół Porębiański Ród do udziału w w tym nabożeństwie
 3. W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane o godz. 8.00, 10.00 i 17.00. O godz. 10.00 zgromadzimy się w naszym kościele parafialnym i po Mszy Świętej wyjdziemy w procesji na ulice naszej miejscowości, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Przy czterech ołtarzach będziemy rozważali słowo Boże. Procesję zakończy udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus.
 4. O przygotowanie tradycyjnych ołtarzy na procesję prosimy następujące rodziny z osiedli:
  Ołtarz pierwszy – przy domu p. Domańskich ––o pomoc proszę z osiedli: Mościska, N. Domy, Borek; Ostra; Rusnaki;
  Ołtarz drugi – przy domu p. Tramów ––osiedle Starmachy, Tramy Nowina Kozyry i proszę młodzież z Oazy.
  Ołtarz trzeci – przy domu p. Sater –– z osiedli: Zapały i Cichorze, Pańskie , Nowa Wieś, GPN
  Ołtarz czwarty – przy domu p. Burnusów – osiedla: Porębscy całe osiedle, Stróże;
 5. Proszę również o przygotowanie na Boże ciało i procesje w oktawie Bożego Ciała, asyst i ozdobienie  figur kwiatami oraz do asysty do niesienia figur w BOŻE CIAŁO dnia 16.06.2022 i w Oktawie Bożego Ciała:  Figura duża Matki Bożej Fatimskiej osiedla JOPKI , HALAMY, KURKI; Figura Niepokalana Maryja  osiedla BUCHOLE, ZAPAŁY CICHORZE; LIBERDY,  Serce Pana Jezusa OSIEDLA: MARAŁTY,  GĄSIORY, SŁOMIANY, ZA GRONIE FILIPY; BRZYZEK  MAŁĄ figurkę Maryi Fatimskiej MŁODZIEŻ BIERZMOWANA, Dzieciatko Jezus GRUPA MISYJNA, Zapraszam do udziału  wiernych w Uroczystości Bożego Ciała oraz Oktawy Bożego Ciała. Proszę rodziców dzieci w wieku przedszkolnym o zorganizowanie sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne o niesienie różańca, zapraszam Oazę, dziewczynki z grupy misyjnej, ministrantów i lektorów o przygotowanie asysty, Panów do niesienia Baldachimu, Proszę uprzejmie  Chór Gloria Dei o poprowadzenie śpiewu w kościele i przy ołtarzach.  Porębiański Ród o śpiew w czasie  uroczystości. Proszę również o odświętny strój regionalny, i zabranie świec na procesję.
 1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele oprócz niedzieli       ( w niedzielę: o 16.30 ) zawsze po Mszy świętej wieczornej,  będzie wystawienie Pana Jezusa  i odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa, zakończymy błog. Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy.
 2. Jak w każdą środę w naszym kościele wieczorną Eucharystię tej uroczystości poprzedzimy Nowenną do Matki Bożej Fatimskiej o godz. : 17.30, a potem nabożeństwem czerwcowym o godzinie 18.30. Zapraszamy.
 3. Dziś w niedzielę jako 2-ga danego miesiąca składka  na barierki na chórze i na utrzymanie Parafii. Radę Parafialną proszę o pomoc w tej zbiórce. Wszystkim Ofiarodawcom składam już teraz serdeczne podziękowanie.
 4. W minionym tygodniu zasnęła w Chrystusie: śp. Bożena KUBIK lat 53 z oś ZA Gronie. Niech dobry Bóg udzieli Jej przebaczenia wszystkich grzechów, aby mogła znaleźć przygotowane w niebie wieczne mieszkanie
 5. Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni parafianom z osiedla CICHORZEza złożoną ofiarę 150 złotych na kościół. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie  Rodziny z osiedla LUBERDY  w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00 rano . Bóg zapłać za sprzątanie w naszym kościele.
 6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, która można nabyć u ministrantów na zewnątrz kościoła.