Ogłoszenia 2022-06-19

XII Niedziela Zwykła – 12 VI 2022r

 1. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.
 2. Pragnę serdecznie podziękować za zaangażowanie się w procesje Bożego Ciała całej parafii: przygotowującym ołtarze, niosącym feretrony, zespołowi Pod Turbaczem, naszym strażakom, dzieciom I-Komunijnym, rocznicowym, dzieciom sypiącym kwiaty, małym ministrantom, służbie liturgicznej ołtarza, Siostrze Agnieszce, Panu Organiście, Szafarzom, dziękuję wszystkim za wspólna modlitwę, oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób uczestniczyli w przygotowaniu procesji. Bóg zapłać.
 3. Jutro, w poniedziałek, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty.
 4. W czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Zapraszamy do modlitwy w intencji ojców. Będziemy żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.
 5. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem, za ten jakże trudny okres pandemii, które dzieci przeżywały w domu i gdzie przez parę miesięcy uczyli się przez Internet. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Zakończenie roku szkolnego dla dzieci z przedszkola będzie w Kościele dnia 21.06.2022 o godzinie 8.00. Po Mszy świętej Siostra rozda dyplomiki uczęszczania na katechizację. Klasy VIII będą mieć Mszę Świętą na zakończenie roku szkolnego w piątek 24.06.2022 o godzinie 8.00 , w szkole będzie rozdanie świadectw o godzinie 9.00. (Wszystkie klasy). Zapraszam uczniów, Rodziców, Nauczycieli.
 7. W sobotę, 25 czerwca, przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Ze względu na przypadającą w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa została przeniesiona na dzień 25 czerwca.
 8. Nabożeństwo czerwcowe codziennie przed Mszą Świętą o 17.30 w niedzielę o 16.30. Do czwartku włącznie jest połączone z procesją eucharystyczną.
 9. Oktawa Bożego Ciała codziennie o godzinie 17.00 ( w niedziele 16.00 ) – nieszpory Eucharystyczne, około 17.25 procesja ( jeśli nie będzie padać) ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa, błogosławieństwo. Zapraszam doniesienia feretronów, baldachimu, zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do dzwonienia, aby uwielbić Jezusa w Sakramencie Ołtarza. W czwartek po procesji błogosławieństwo wianków, a po Mszy świętej odbędzie się błogosławieństwo  małych dzieci.
 10. Rozpoczynamy czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych i ubogacających dni.
 11. Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni parafianom z osiedla LUBERDYza ofiarę 200 zł. na potrzeby  kościoła. W nowym tygodniu polecamy sprzątanie kościoła całemu Osiedlu STRÓŻE ( od szkoły). Prace proszę wykonać w poniedziałek i sobotę o godz. 9.00.
 12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, którą można wziąć z ławki z tyłu kościoła..