Ogłoszenia 2022-07-03

XIV Niedziela Zwykła – 03 VII 2022 r

1. Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą.

2. Z racji I Niedzieli miesiąca lipca po Mszach  świętych odbędzie  się krótka adoracja, a po Mszy Świętej o godzinie  8.00, odbędzie się spotkanie Grup Różańcowych i zmianka Tajemnic Różańca św.

3. W środę, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych.

4. Podczas środowej nowenny o godz. 17.30, pamiętając w szczególny sposób o chorych i seniorach naszej wspólnoty parafialnej, powierzymy ich Matce Bożej.

5. Czwartek, 7 lipca, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania

6. W przyszłym tygodniu w środę 13.07.2021  PRZYPADA TRZECIE NABOZĘŃSTWO FATIMSKIE –  UROCZYSTA MSZA ŚW. POŁĄCZONA Z NABOŻEŃSTWEM FATIMSKIM BĘDZIE O GODZINIE 18.00. poprowadzi ja ks. mgr Krzysztof Pierzchała. Na tę Mszę świętą proszę o asystę do ubrania i niesienie figury Matki Bożej Fatimskiej parafian z osiedli: Morgii, Kaciki Porębscy GPN. Proszę rodziców dzieci w wieku przedszkolnym o zorganizowanie sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne o niesienie różańca, zapraszam Oazę, dziewczynki z grupy misyjnej, ministrantów i lektorów o przygotowanie asysty, Panów do niesienia Baldachimu, Zespoły Góralskie oraz chór, proszę o oprawę muzyczną dla naszej uroczystości. Proszę również o odświętny strój regionalny, i zabranie świec na procesję. BĘDZIEMY PROSIĆ I BŁAGAĆ NASZĄ PANIĄ FATIMSKA O USTANIE PANDEMII KORONAWIRUSA.

7. W przyszłą II niedzielę miesiąca lipca będzie można złożyć pod chórem kościoła, ofiarę na pomoc w utrzymaniu kościoła i na barierki na chórze.. Proszę Panów i Panie z Rady Parafialnej o pomoc  w przyjmowaniu tych darów i ofiar na rzecz naszego kościoła. Wszystkim którzy złożyli do tej pory jakąkolwiek ofiarę:  na ogrzewanie, światło, utrzymane kościoła składam serdecznie Bóg zapłać .

8. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

9. W lipcu i sierpniu zmienia się plan Mszy Świętych i nabożeństw w naszym kościele. Kancelaria parafialna będzie czynna  pół godziny po Mszach świętych rano i wieczorem, oprócz sobót, niedziel, i dni świątecznych wolnych od pracy: MSZE ŚW.:

Ø  w dzień powszedni w poniedziałek, czwartek rano o 7.00, popołudniu we wtorek, w środę, czwartek, piątek , sobotę o godzinie 18.00.

Ø  W niedzielę Msze św. o: 8.00, 10.00, 17.00.

Ø  Okazja do spowiedzi w tygodniu pół godziny przed nabożeństwem lub Mszą św.

Ø  W środę nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godzinie 17.30.

Ø  We czwartek adoracja od 7.30 do 17.45;

Ø  W piątek koronka Do Bożego Miłosierdzia z wystawieniem o godz. 17.30;

Ø  W sobotę różaniec w intencji naszej parafii o godz. 17.25;

Wszystkich parafian i gości przebywających u nas na wakacjach zapraszam do licznego udziału w codziennej Eucharystii i nabożeństwach.

10. W przyszłą niedzielę o godzinie 10.00 , będzie odprawiona w naszym kościele Msza Święta Góralska.

11. Przez cały lipiec do kartonu przygotowanego z tyłu kościoła można składać kartki z czytelnie wypisanymi intencjami. Będziemy je przedstawiać Bogu podczas Nowenny do Matki Bożej Fatimskiej i Koronki do Bożego Miłosierdzia i Różańca Świętego w intencji Parafii.

12. Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni parafianom z osiedla  PORĘBSCY CZ.  I  Bóg zapłać za złożona ofiarę 160 złotych na środki czystości do utrzymania kościoła. O utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedli: OSIEDLE PORĘBSCY II – od Państwa Walencik do Pani  Jania;Pracę proszę wykonać w poniedziałek i sobotę o godzinie 9.00.Prace proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę o godz. 9.00.

13.                       Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitych darów i opieki Bożej .

14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej , którą można nabyć u ministrantów na zewnątrz kościoła.