Ogłoszenia 2022-06-26

XIII Niedziela Zwykła – 26 VI 2022r

  1. Witam  serdecznie wszystkich odpoczywających w naszej wiosce i w górach. Życzę Wam dobrego wypoczynku, wzmocnienia sił duchowych i fizycznych, umocnienia więzi z Bogiem.
  2. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.
  3. W  środę 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski.
  4. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Mimo wakacyjnej atmosfery postarajmy się o chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 7.30 do 17.30.  Pierwszy piątek to dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Dlatego w naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej  tylko w piątek od godz. 6.30 do 7.00 i popołudniu 0d 15.00 do 17.30 , nabożeństwo pierwszopiątkowe o godzinie 17.30, a Msza święta o godzinie 18.00. Wyjazd kapłana  z posługą sakramentalną do chorych w piątek o godz. 9.00. Wierni odprawiający pierwsze piątki miesiąca niech przyjmą Komunię Świętą w duchu wynagrodzenia za grzechy własne i innych ludzi.

5.    Sobotnie Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godzinie 17.00. Msza św. godz.: 18.00.

6.    W sierpniu 21 odbędą się Dożynki w naszej wspólnocie proszę Pana Sołtysa o wyznaczenie roli do zrobienia wieńca  i do przygotowania liturgii Mszy Świętej.

  1. W lipcu i sierpniu zmienia się plan Mszy Świętych i nabożeństw w naszym kościele. Kancelaria parafialna będzie czynna  pół godziny po Mszach świętych rano i wieczorem, oprócz sobót, niedziel, i dni świątecznych wolnych od pracy.

8.    Wakacyjny porządek Mszy Świętych niedzielnych w naszej parafii będzie następujący:  Msze św.:

Ø  w dzień powszedni w poniedziałek, czwartek ( w I piątek) rano o 7.00, popołudniu we wtorek, w środę, czwartek, piątek , sobotę o godzinie 18.00.

Ø  W niedzielę Msze św. o: 8.00, 10.00, 17.00.

Ø  Okazja do spowiedzi w tygodniu pół godziny przed nabożeństwem lub Mszą św.

Ø  W środę nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godzinie 17.30.

Ø  We czwartek adoracja od 7.30 do 18.00;

Ø  W piątek koronka Do Bożego Miłosierdzia z wystawieniem o godz. 17.30;

Ø  W sobotę różaniec w intencji naszej parafii o godz. 17.25;

Wszystkich parafian i gości przebywających u nas na wakacjach zapraszam do licznego udziału w codziennej Eucharystii i nabożeństwach.

9.    Lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, którą możemy odnaleźć w modlitewnikach lub w Internecie.

10. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.

  1. Za tydzień po Mszy świętej o godzinie 8.00 będzie spotkanie Grup Różańcowych  i zmianka tajemnic Różańca  świętego.

12. Solenizantów i jubilatów pierwszych dni lipca zawierzamy opiece Matki Bożej i świętych patronów.

13. Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni parafianom z osiedla STRÓŻE: Bóg zapałać za ofiarę 50 zł. na dekorację kościoła. Proszę w tym tygodniu o pracę rodziny z osiedla: OSIEDLE PORĘBSCY CZ.  I – OD PAŃSTWA WILK DO  PAŃSTWA GNIECKICH Prace proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę o godz. 9.00.

14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej , którą można wziąć z e stolika z tyłu kościoła, Gazeta Okazyjna z okazji Bożego Ciała „ Cuda Eucharystyczne” jest w cenie 12 zł.