Ogłoszenia 2022-07-17

XVI Niedziela Zwykła – 17 VII 2022r

1.    Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania (kolekta mszalna). Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.

2.    W środę, 20 lipca, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17.30, w piątek wystawienie i Koronka do Bożego Miłosierdzia o godzinie 17.30, w sobotę zapraszam na Różaniec Fatimsko – Pokutny o godzinie 17.25.

3.    W najbliższy piątek, 22 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany.

4.    W sobotę, 23 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Brygidy (ok. 1302-1373), patronki Europy. Warto spojrzeć na jej piękne życie (żony, matki, a potem zakonnicy). Jest ono świadectwem, że każdy stan może być przestrzenią spotkania z Bogiem.

5.    W niedziele uczcimy Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych podróży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Z racji wspomnienia tego Świętego, mimo wakacji, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 24.07.2022, po każdej Mszy świętej .

6.    Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę w parafii od dzisiaj  od 17.07 do 29.07 w kancelarii po Mszach świętych wieczorem i w niedzielę  w salce katechetycznej u Pani Józefy LUPY, potem w Parafii Mszana Dolna św. Michała Archanioła w Domu Katolickim.  Przypominam, że Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 4 sierpnia do 11 sierpnia z Mszany Dolnej, a z Krakowa wyruszy 6 sierpnia . Przy zapisie należy podać numer PESEL, adres,telefon, oraz zapoznać się z obowiązującymi przepisami regulaminu pielgrzymki, trzeba otrzymać przy zapisie legitymację , opaskę  na bagaż, folder z trasą przebiegu pielgrzymki, zgoda dla niepełnoletnich podpisana przez rodziców. Opłata : 50 zł dla dzieci i młodzież dla lat 16, 100 zł młodzież ponad gimnazjalna i dorośli; 40 złotych opłata za autokar powrotny z Częstochowy ( dla chętnych). Spotkanie przed pielgrzymkowe w Domu Parafialnym 30 lipca 2022 o godzinie 20.00.

7.    Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z osiedli PAŃSKIE, GPN PARK : oraz za złożona ofiarę 150 zł na potrzeby kościoła. Prosimy o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedla:. Morgi, Kaciki, Porębscy cz. III – od Pani Dawiec do  Pani Woźniak; Pracę proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00.

8.    Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie w ich intencji. 

9.    Zachęcam do lektury prasy katolickiej, która można wziąć z tyłu kościoła.