Ogłoszenia 2022-07-31

XVIII Niedziela Zwykła – 31 VII 2022r

1.     Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.

 1. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.
 2. Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele według wakacyjnego porządku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.
 3. Sierpień to miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.
 4. We wtorek 2.08.2022 przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Przypominam, że warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
 5. W naszych modlitwach, szczególnie podczas środowej Nowenny do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17.30, pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej,
 6. W czwartek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie.
 7. W  sobotę, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek od godz. 7.30 do 17.30. W pierwszy czwartek miesiąca, będziemy dziękować Panu Bogu podczas adoracji za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, również z naszej wspólnoty parafialnej. W pierwszy piątek podczas nabożeństwa o godz. 17.30 będziemy przepraszać Serce Boże za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. w naszym kościele w piątek od godz.  15.00 do 17.30. ( skorzystajmy szczególnie tym bardziej że nasi Księża przerywają urlop wakacyjny , by nam posłużyć w konfesjonale). Do chorych udamy się w piątek od godziny 9.00 rano. Proszę uprzejmie zgłaszać których chorych w domu nie, ma czy są w szpitalu czy, gdzieś wyjechali, jest to bardzo ważna wiadomość dla Mnie i dla innych chorych.
 9. Przypominam, że w naszej wspólnocie Parafialnej odbędą się Dożynki w Porębie Wielkiej, w niedziele 21.08.2021 o godzinie 10.00.
 10. Pragnę również w tym roku zaproponować że przez cały czas trwania pielgrzymki, od 04 do 11 sierpnia, 2022 zapraszam o godz. 20.45 na wieczorny apel jasnogórski w kościele przy figurce Matki Bożej Fatimskiej.  Wielu pragnie iść na tą pielgrzymkę ale z różnych powodów nie może iść, zróbmy w naszej parafii pielgrzymkę do kościoła i  będzie to droga nasza na Jasną Górę na wspólny Apel Jasnogórski to też będzie nasz trud by poświęcić czas dla Maryi zapraszam na pierwsze spotkanie z Maryja w czwartek o godzinie 20.45, będzie krótki rozważanie Ewangelii dziesiątka różańca świętego i Apel Jasnogórski o godzinie 21.00 ).
 11. Za tydzień z racji I niedzieli miesiąca sierpnia adoracja po wszystkich Mszach świętych. Natomiast po mszy świętej o godzinie 8.00, spotkanie Róż Różańcowych i zmianka tajemnic różańcowych.
 12. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z osiedla:  STARMACHY:za ofiarę 260 zł złożoną na potrzeby kościoła. Prosimy o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedla TRAMY  cz. I w ( poniedziałek ) od Mostu do Kościoła TRAMY cz. II w (sobota) od Willi Tram do Kościoła. ( prawa i lewa strona) Pracę proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę od godzinie 9.00.
 13. Jubilatom i solenizantom życzymy obfitych Bożych darów.
 14. Zapraszam do zakupienia nowych numerów gazet „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” , aby pogłębić swoja wiarę. Gazety można wziąć z  ławki z tyłu kościoła.