Ogłoszenia 2022-08-14

XX Niedziela Zwykła – 14 VIII 2022r          

1.      Pozdrawiamy wszystkich odpoczywających i życzymy im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku.

2.      Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem w 1950 roku. Msze Święte w naszej świątyni tego dnia o godz. 8.00; 10.00 i 17.00.

3.      Przez dogmat o wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny Kościół przypomina nam, że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem. Obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż z racji przypadającego Święta Matki Bożej Zielnej na zakończenie każdej Mszy Świętej.

4.      W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi i dlatego za tydzień w naszej Parafii  21.08.2022 o godzinie 10.00 odbywać się będą” DOŻYNKI PORĘBIAŃSKIE 2022”  – będziemy Dobremu Bogu dziękować i naszej Pani Fatimskiej za opiekę i za to że nie brakuje nam chleba dnia powszedniego, będziemy również prosić o dalszą opiekę nad Nami.

5.      Trwa jeszcze sierpień – miesiąc modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Jednym z przejawów miłości bliźniego może być więc zobowiązanie do abstynencji od alkoholu w celu ratowania innych osób uzależnionych, a także pomoc w podjęciu przez takie osoby decyzji o leczeniu odwykowym.

6.      Dziękuję za ubranie figury Matki Bożej Fatimskiej Nowożeńcom Państwu Andrzejowi i Edycie KOWALCZYK oraz za niesienie figury mieszkańcom osiedla: KACZORÓWKA , FILIPY, BRZYZEK. oraz rodzicom dzieci w wieku przedszkolnym za sypania kwiatów, dzieciom pierwszokomunijnym za niesienie różańca, lektorom i ministrantom za przygotowanie asysty, Panom za niesienie Baldachimu, Nadzwyczajnym Szafarzom, Panu Organiście za oprawę muzyczną dla naszej uroczystości i wszystkim parafianom i Gościom za czynny udział w naszej uroczystości. Dziękuję również Zespołowi „Porębiański Ród” za śpiew w czasie Uroczystości i procesji Bóg Wam wszystkim zapłać , niech Matka Boża Fatimska Wami wszystkimi się opiekuje.

7.      Pragnę przekazać rodzicom dzieci i  młodzieży szkolnej , że w tym roku katechizmy są te same z co w ubiegłym roku, we wrześniu będzie można zakupić u mnie nowe katechizmy , które zostały już zamówione.

8.      Jutro 102. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny i naszego narodu.

9.      W dniu dzisiejszym mamy  II niedzielę miesiąca sierpnia będzie można złożyć pod chórem kościoła, ofiarę na pomoc w utrzymaniu kościoła i na barierki na chórz, które we czwartek zostały ukończone. Proszę Panów i Panie z Rady Parafialnej o pomoc  w przyjmowaniu tych darów i ofiar na rzecz naszego kościoła. Wszystkim którzy złożyli do tej pory jakąkolwiek ofiarę:  na ogrzewanie, światło, utrzymane kościoła składam serdecznie Bóg zapłać .

10.  W ostatnim tygodniu odeszła do domu Ojca śp. Barbara KRAUS lat 54. Niech miłosierny Pan, okaże jej łaskę i wprowadzi do krainy życia wiecznego.

  1. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z osiedla: RUSNAKI: iza ofiarę 120 zł złożoną na kwiaty do kościoła. Prosimy o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedla:  MOŚCISKA, MOŚCISKA NOWE DOMY, BOREK; OSTRA: Pracę proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00. Bóg zapłać Pani Annie za ubranie kościoła kwiatami na Uroczystości Maryjne i  Panu Janowi i Pani Krystynie  za wykoszenie trawy wokół kościoła i drogi procesyjnej.
  2. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o pamięci przed Panem.
  3. Polecamy prasę katolicką: GOŚĆ NIEDZIELNYNIEDZIELĘ, Zapraszamy do lektury;