Ogłoszenia 2022-08-21

XXI Niedziela Zwykła 21.VIII.2022r.

1.     Wszystkim Wczasowiczom, Gościom, Turystom życzę szczęśliwego powrotu do domów. Zapraszam bardzo serdecznie do naszej miejscowości Poręby Wielkiej i Koninek jesteście zawsze mile widziani.

2.     We wtorek przypadnie smutna rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow. Dzień 23 sierpnia w 2008 r. został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, obchodzony po raz pierwszy publicznie w 2011 r. w Warszawie. Pamiętajmy w modlitwie nie tylko o tych, którzy zginęli w sowieckich łagrach i niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych, lecz także o tych, którzy opowiedzieli się za Bogiem i dlatego oddali zdrowie i życie w obronie godności i praw człowieka. Słyszymy o próbach relatywizowania i podważania współczesnej historii, naginania faktów w imię tzw. poprawności politycznej. Warto znać fakty, warto pamiętać i pielęgnować pamięć.

3.     Pragnę serdecznie podziękować Panu Sołtysowi Staroście i Starościnie dożynkowym  Mieszkańcom Poręby Wielkiej za przygotowanie wieńca (korony) dożynkowej i za owoce i za wszelkie dary ofiarne złożone w koszach, w czasie Mszy świętej Dożynkowej  Również dziękuje za przygotowanie liturgii za śpiew, psalmu , czytania, komentarzy, oraz Zespołowi ludowemu Porębiańskiemu Rodowi i Panu Organiście za poprowadzenie śpiewu w czasie liturgii. Niech Bóg wszystkim obecnym na Mszy świętej i na Dożynkach i za wszelki udział błogosławi, daje nam chleb powszedni, a Maryja Fatimska chroni od wszelkiego zła.

4.     W piątek 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Św. Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu. Na Jasną Górę swoje kroki kierują miliony pielgrzymów. Pielgrzymują tam również nasi parafianie. W wielu domach jest czczony wizerunek Czarnej Madonny. To świadectwo naszej miłości do Matki naszego Pana, która w jasnogórskiej ikonie przebywa w naszym narodzie od wieków. Msze święte w tym dniu będą rano o 7.00 i o godz. 18.00.

5.     Ponieważ rozpoczyna się za tydzień  nowy rok szkolny 2022/2023,  proszę wszystkich rodziców i dzieci aby  szkole zgłosiły katechetom chęć kupienia nowych podręczników , które otrzymają w drugim tygodniu nauki w szkole .Katechizmy  dla przedszkolaków, i klas które uczy siostra najmłodsze dzieci, zakupię po ustaleniu z siostrą, tytułu podręcznika  jaki będzie siostra używać ( dzieci otrzymają w szkole i przedszkolu). Na początku nowego roku będzie można u mnie zamówić i zakupić w cenie hurtowej nowe podręczniki od wtorku 7 09.2021r.

6.     Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z osiedla „MOŚCISKA, NOWE DOMY” „ BOREK „ „OSTRA”:za ofiarę 140 zł. na potrzeby świątyni. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek w sobotę o godzinie 9.00 rodziny z osiedle NOWINA”, „KOZYRY”.

7.     Pragnę poinformować Róże Pani Magdaleny Słowik ,że zostanie odprawiona Msza Święta w ich intencji i ich rodzin dnia 18 września ( tj. Niedziela ) o godzinie 8.00 rano.

8.     Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Polecamy prasę katolicką: GOŚĆ NIEDZIELNY, NIEDZIELĘ, Zapraszamy do lektury;