Ogłoszenia 2022-08-28

XXII Niedziela Zwykła 28 VIII 2022r.

1.     Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie, i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze. Wczasowiczom, Gościom, Turystom życzę szczęśliwego powrotu do domów.

2.     Jutro, 29 sierpnia, w liturgii będziemy wspominali Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za wierność Bogu i Jego prawu został zamordowany na rozkaz króla Heroda. Tym samym stał się kolejnym prorokiem, który oddał życie, będąc głosicielem Bożej prawdy.

3.     We środę 31 sierpnia będziemy obchodzić 42. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych, które zakończyły strajki i rozpoczęły proces przebudowy naszego państwa. Żyliśmy ideałami solidarności, prawdy, wolności. Dziś warto zadać sobie pytanie, co w naszych sercach zostało z etosu Solidarności tamtych lat.

4.     W czwartek przypada 83. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna. W dniu 1 września z inicjatywy papieża Franciszka od 2015 roku w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia.

5.     W czwartek, 1 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą o godz. 8.00. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym. Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.

6.     W pierwszy czwartek miesiąca godzina święta przez cały dzień od 7.30 do 17.45, a następnie – Msza Święta o godzinie 18.00, będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

7.     W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy również do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków. Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Jego Serca. Zacznijcie go, kochani, z czystymi sercami, aby łaska Boża mogła łatwiej docierać do każdego zakątka waszych serc. W I Piątek miesiąca udamy się do chorych o godzinie 9.00 według ustalonego porządku. W pierwszą sobotę miesiąca z dziecięcym zaufaniem oddajmy się Niepokalanemu Sercu Maryi.

8.     Piątek miesiąca Msze święte o 7.00 i 18.00, o godz. 17.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. W I sobotę miesiąca nabożeństwo Do Serca Najświętszej Maryi Panny o godzinie 17.00, a później Msza Święta wieczorna. Do chorych pójdziemy w piątek od godz. 9.00 według ustalonego porządku.

9.     Okazja do spowiedzi będzie codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. oprócz tego w czwartek, i w piątek w czwartek dla szkoły podstawowej i w piątek dla młodzieży klas VII i VIII, oraz szkól średnich  i dla  dorosłych od godz. 15.00 do 17.30.

10.                       Błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów będzie miało miejsce w niedzielę 11.09.2022 o godz. 10.00. Zapraszamy do udziału w niej wszystkich, którym leży na sercu wychowanie młodego pokolenia w duchu chrześcijańskim. Niech nie zabraknie na niej przede wszystkim rodziców i dziadków dzieci szkolnych, gdyż wiarę najlepiej możemy przekazać własnym przykładem, a nie tylko słowem i poleceniami. Zapraszam wszystkie dzieci z klas 0 i 1 ze szkoły podstawowej z rodzicami na Mszę św. jest to ważne spotkanie dla dzieci i rodziców.

  1. Spotkanie dla ministrantów i kandydatów, oraz chętnych młodzieńców do Służby Bożej  w poniedziałek 05.09.2022 r.  o godz. 18.00, w salce,  spotkanie to jest obowiązkowe ( którzy chłopcy nie przyjdą na to spotkanie to będzie znak , że rezygnują ze służby Panu Jezusowi przy ołtarzu ) bardzo serdecznie też, proszę rodziców byłych ministrantów o zwrot komży, alby, sukienek, jak również kapturków do kościoła. Wszystkich chętnych chłopców po III klasie szkoły podstawowej, a mających pragnienie służyć Bogu przy ołtarzu zapraszamy na to spotkanie organizacyjne. I spotkanie OAZY w piątek 09.09.2022 r. na godzinę 18.00 do Kościoła na Mszę św. , a później zapraszam na spotkanie organizacyjne  do salki katechetycznej. Zapraszam uczniów z szkól  średnich, młodzież  z klasy VII, VIII, przygotowujących się do tego sakramentu.
  2. Przypominam, że z początkiem września wracamy do przedwakacyjnego porządku nabożeństw w naszej parafii: codzienną Eucharystię sprawujemy o godz. Poniedziałek , czwartek o godz. 7.00; we wtorek, środę, czwartek, piątek, sobotę, o godzinie 18.00. w niedziele i święta o godz. 8.00, 10.00, 17.00 W dni powszednie zapraszam również na nabożeństwa: w środy – na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17.30, w czwartek mamy całodzienną adoracje Pana Jezusa w naszym kościele, w piątki – na Koronkę do miłosierdzia Bożego i Litanie do Miłosierdzia Bożego o godz.: 17.30;  w sobotę Różaniec Fatimski pokutny za naszą Parafię o godzinie 17.25 ( tak będzie do końca września, od października będzie zmiana godzin Mszy św. i nabożeństw).  Zapraszam.
  3. Zapraszam na XXIX pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii w niedzielę 11.09.2022 , godz. 5.30 wyjazd z pod kościoła, , 9.00 Droga Krzyżowa na dróżkach, 11.30 Msza św. z udziałem ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego powrót w godzinach popołudniowych. Zapisy  do środy włącznie  07.09.2022  po Mszach św. w niedziele i w tygodniu. Lub w kancelarii, bo trzeba zamówić autobus, miejsc przewidziano 20). 
  4. Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni parafianom z osiedla : „NOWINA”, „KOZYRY”: Bóg zapłać za ofiarę 120 zł. na dekorację kościoła. Proszę w tym tygodniu o pracę rodziny: z osiedla: „MALARZE”. Prace proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę o godz. 9.00.
  5. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia oraz wszystkim uczniom życzymy, aby Pan Jezus obdarzył ich łaską czystego serca.
  6. Polecamy prasę katolicką: GOŚĆ NIEDZIELNY i NIEDZIELĘZapraszamy do lektury;