Ogłoszenia 2022-09-11

XXIV Niedziela Zwykła – 11 IX 2022r

 1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia.
 2. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich.
 3. W środę 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce?
 4. W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września (najbliższy czwartek) przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
 5. 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.
 6. Spotkanie dla Rodziców dzieci z klas III w środę 14.09.2022 po Mszy św. o godzinie 18.00,
 7. Spotkanie Oazy młodzieżowej w piątek 23.09.2022 po Mszy świętej wieczornej, Ministranci młodsi, starsi i Lektorzy we wtorek 20.09.2022 o godz. 18.30., Spotkanie Grupy Misyjnej dla dziewczynek ze szkoły podstawowej w piątek o godzinie 16.00. Drodzy rodzice zachęćcie dzieci do uczestniczenia w tych spotkaniach, służą one pomnożeniu wiary, ale także umocnieniu więzi rówieśniczej.
 8. Na Mszy świętej o godzinie 10.00 pobłogosławię dzieciom z klasy I tornistry i wszelkie przybory szkolne, oraz same dzieci zapraszam dzieci, rodziców i dziadków na to spotkanie.
 9. W przyszłą niedziele przyjedzie do nas i będzie głosić kazania O Redemptorysta , będzie mówił na temat misji które będą w naszej Parafii od 9.10 do 16.09.2022.Zapraszam
 10. W dzisiejszą niedzielę jako 2-cia danego miesiąca składka na utrzymanie parafii. Radę Parafialną proszę o pomoc w tej zbiórce. Wszystkim ofiarodawcom składam już teraz serdeczne Bóg zapłać.

11. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedli: „CHYBY”:, za złożoną ofiarę  80 zł. na kwiaty do kościoła. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00 rodziny z osiedla: „KACZORÓWKA”.

 1. Wszystkich solenizantów i jubilatów zapewniamy o modlitewnej pamięci i składamy najlepsze życzenia.
 2. Zachęcam do lektury prasy katolickiej : mamy do dyspozycji Gościa Niedzielnego, Niedzielę I Małego Gościa dla dzieci. Gazety te można wziąć z tyłu z ławki kościoła.