Ogłoszenia 2022-09-18

XXV Niedziela Zwykła – 18 IX 2022r

 1. Dziś dwudziesta piąta niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wspólnie, abyśmy zachowując Boże przykazania, zasłużyli na życie wieczne. Niech udział w świętych obrzędach wspomaga nas na drodze wiernego wypełniania Bożego prawa.
 2. Dziś przypada także Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie. W korzystaniu z przestrzeni medialnej niech wszystkim towarzyszy wzajemna życzliwość i szacunek. Dziękujemy także za media katolickie, które służą szerzeniu Dobrej Nowiny.
 3. Dziś, 18 września, przypada również święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana.
 4. Serdecznie dziękuję  za uczestnictwo w Nabożeństwie Fatimskim: dzieciom sypiącym kwiaty, rocznicowym dzwoniącym chłopcom i wszystkim pozostałym i ich rodzicom, ministrantom, lektorom, za ubranie kościoła i figury, za niesienie baldachimu, oraz Zespołowi  „Porębiański Ród, Panu Organiście, Panu Bogdanowi za poprowadzenie modlitwy różańcowej i pomoc przy uroczystości Wszystkim modlącym się w kościele Parafianom, Gościom, i za przepiękne stroje góralskie. Zapraszam na ostanie spotkanie Fatimskie z Maryją 13.X. 2022 zarazem będzie to odpust w naszej parafii i będziemy przeżywać misje parafialne.
 5. W środę o godz. 17.30 – nowenna do Matki Bożej Fatimskiej, a następnie  Msza święta wieczorna, w piątek koronka do Bożego miłosierdzia o godzinie 17.30.
 6. W piątek, 23 września, będziemy obchodzili liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio. To jeden z największych świętych XX wieku, który był szczególnym narzędziem działania Boga w świecie.  

czciciela Najświętszej Eucharystii i Matki Bożej, niezwykłego charyzmatyka. Tego dnia chcemy wyrazić wdzięczność wszystkim pochylającym się nad ludźmi chorymi i nie w pełni sprawnymi, działającymi w naszym parafialnym Caritas, Grupie O. Pio udzielającym się w posłudze hospicyjnej. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 18.00, aby się modlić szczególnie za naszych bliskich przebywających za granicą Dziękujemy Grupie O. Pio  za samarytańską posługę, często praktykowaną w cichości i pokorze, a tak bardzo potrzebną. Niech miłosierny Bóg darzy was swoją opieką i błogosławieństwem. W piatek zapraszam wszystkie osoby nalężące do Grupy O. Pio i nowych członków na Mszę św. zapraszam na I spotkanie Członków Grupy Ojca Pio do salki, po Mszy św.  Proszę wszystkich o przybycie, do kościoła i do salki.

 1. Trwa rok szkolny i katechetyczny. Zachęcam też, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem. Jest wiele propozycji, choćby działające u nas koła, organizacje katolickie: Spotkanie Oazy młodzieżowej w piątek po Mszy św. o godzinie 18.30, Ministrantów, lektorów i kandydatów we wtorek o godz. 18.45,  Spotkanie grupy misyjnej dla dziewczynek ze szkoły podstawowej w piątek o godzinie 16.00. Drodzy rodzice zachęćcie dzieci do uczestniczenia w tych spotkaniach, służą one pomnożeniu wiary, ale także umocnieniu więzi rówieśniczej. Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej pracy.
 2. W środę  21.09.2022 o godzinie 19.00 spotkanie z rodzicami  dla klas: VIII . Rozpoczęcie przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.
 3. W najbliższą niedzielę, 25 września, w Kościele przypada 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
 4. W przyszłą niedziele 25.09.2022 przyjedzie do nas i będzie głosić kazania O Redemptorysta będzie mówił na temat misji które odbędą się w naszej Parafii od 9.10 do 16.09.2022. Zapraszam.
 5. Zapraszam na spotkanie robocze Radę Parafialną25.09.2022po Mszy św. o godzinie 10.00 na plebanię. Spotkanie to jest bardzo ważne , obecność jest  obowiązkowa.

12.  Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla „KACZORÓWKA”:. oraz za złożoną ofiarę 140 zł na kościół i kwiaty. Proszę o sprzątanie osiedle: „FILIPY”  w poniedziałek i w sobotę przed naszym odpustem i nabożeństwem Fatimskim o godzinie 09.00.

13.  Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską,  umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy.  

14.  Bardzo proszę  Parafian o zabranie w tym tygodniu palm z naszego kościoła, bardzo wielu turystów przez cały okres wakacyjny i poświąteczny oglądali i podziwiali waszą piękną ale też trudna pracę, robili zdjęcia. Dziękuje wam wszystkim za tą waszą pracę.

15.  Przy wyjściu z kościoła można wziąć gazety : „ Gość Niedzielny”;  „ Niedzielę”.