Ogłoszenia 2022-09-25

XXVI Niedziela Zwykła – 25.IX.2022R.

1.     Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom.

2.     W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.. Dzisiaj wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Bóg każdemu z nas daje Anioła, by go strzegł i wspomagał na drogach życia.

3.     Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg.

4.     W I sobotę  rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa o godz. 17.30, a w niedzielę o godzinie 14.30. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennym nabożeństwie różańcowym i we Mszy świętej. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.

5.     Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół może nas obdarzyć.

6.     Spowiedź święta dla całej parafii będzie jest przewidziana w czasie rekolekcji 12.10.2022 podczas dnia Misyjnego Sakramentu Pokuty tj. w środę od godziny 7.15 do 8.30 i od 16.30 do 19.00

7.     Spotkanie z młodzieżą klas VIII w piątek na Mszy świętej o godzinie 18.00 , a później będzie odbędzie się spotkanie w kościele.,

8.     Od 23. 10. 2022 do 30 kwietnia 2023  Msza św. wieczorna w tygodniu, będzie o godz. 17.00,          ( zamiast o godz. 18.00),  w niedzielę o godzinie 15.00 ( zamiast 17.00). Różaniec od  niedzieli 23.10.2022 w tygodniu o godz. 16.30, w niedzielę o godz. 14.30. Zapraszamy

9.     Jak co roku w październiku ogłaszamy konkurs na „RÓŻANIEC Z BELECZEGO”. Zapraszamy do udziału dzieci w tym konkursie. Ważna informacja jeden Różaniec – jedno dziecko.

10.                     Spotkanie Oazy młodzieżowej w piątek na Mszy św.  o godz. 18.30, a potem zapraszamy na spotkanie do salki katechetycznej. Spotkanie grupy misyjnej dla dziewczynek ze szkoły podstawowej w piątek o godzinie 16.00. Spotkanie   z kandydatami i z ministrantami we wtorek  o godz. 18.30, z lektorami w sobotę Zapraszamy również chłopców ze szkoły podstawowej zwłaszcza z klas czwartych na zbiórkę ministrantów.

11.                     W sobotę, 1 października, przypada również początek roku akademickiego. Wszystkim studentom życzymy gorliwości w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom akademickim i profesorom Bożego światła i cierpliwości w pracy akademickiej. 

12.                     Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom: : z osiedli: FILIPY : i  za złożoną ofiarę w kwocie  90 złotych na potrzeby kościoła.W nadchodzącym tygodniu proszę o sprzątanie kościoła  w poniedziałek  i  w sobotę od godz. 9.00 rodziny z osiedla: BRZYZEK.

13.                     Opiece Królowej Różańca św. polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

14.                     Dzisiaj w  związku z przeżywanym dziś  I Archidiecezjalnym Dniem Modlitwy za Młodzież: w Diecezji Krakowskiej zachęcamy do objęcia swoją modlitwą młodych naszej parafii i Archidiecezji oraz pracujących z nimi duszpasterzy. Po każdej Mszy Świętej na prośbę Ordynariusza Diecezja ks. Marka Jędraszewskiego dziewczęta Grupy OAZOWEJ będą zbierać do puszek ofiar, które przeznaczone zostaną dla grup młodzieżowych pracujących