Ogłoszenia 2022-10-09

XXVIII  Niedziela Zwykła 09.10.2022 R.

1.     Dziś dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku kościelnego. We wspólnocie ludu Bożego modlimy się, aby dobry Bóg pobudzał nas swoją łaską do pełnienia dobrych uczynków. W naszej wspólnocie Parafialnej odbywają się ŚWIĘTE MISJE PARAFIALNE od 09.10. do 16.10. 2022 program znajduje się na ulotkach w n afiszach i w gablocie z wiadomościami parafialnymi, oraz w Internecie, na stronie Parafialnej.

2.     Zapraszam wszystkich Parafian i Gości w CZWARTEK 13.10.2022 ROKU na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskiezarazem jest to odpust w naszej wspólnocie parafialnej  dla nas wszystkich jest to bardzo ważne wydarzenie  ponieważ nasz kościół jest pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej i mamy za co dziękować naszej Pani Fatimskiej  i Gaździnie Gorczańskiej. Zapraszam Lektorów, ministrantów, rodziców z dziećmi sypiącymi kwiaty i dzwoniących, dzieci komunijne, młodzież oazową i idącą do Bierzmowania, Szafarzy i wszystkich w  strojach regionalnych, by podziękować za opiekę i prosić o dalszą opiekę dla całej naszej Parafii. Zapraszam Panów do baldachimu. Zapraszam Panów z Parku Gorczańskiego w mundurach, Górali, Strażaków sztandary. Panów i Panie z Rady parafialnej . Dokładny przebieg Uroczystości O godzinie 17.30 – koncert Kwiatki  dla Naszej Ukochanej  Maryi – śpiewać będzie Zespół Pod Turbaczem do godziny 18.00.  Suma Odpustowa, którą odprawi i słowo Boże wygłosi ks. Rektor Krakowskiego Seminarium duchownego ks. mgr, Michał Kania , po Mszy świętej Różaniec Pokutno-Fatimski, Procesja ze świecami Maryjna dookoła kościoła. Ok 20.30 zakończymy Uroczystość Apelem Maryjnym i  adoracją ( ucałowaniem )  relikwii Dzieci wyniesionych do godności świętych Franciszka i Hiacynty.

3.     W środę, 12 października, Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17.00.

4.     W piątek, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. W czasie Mszy Świętej nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty.

5.     Nabożeństwo Różańcowe  w niedzielę o godz. 16.30 i w tygodniu  w kościele  o godz. 17.30. Zapraszamy serdecznie dzieci i młodzież.

6.     Wypominki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Wypominki są starym zwyczajem w kościele, znakiem pamięci o naszych zmarłych, którym wiele zawdzięczamy.  Wypominki  w kościele będą o 8.00; 10.00; (15.00) 17.00.

7.     W najbliższą niedzielę, 16 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

8.     Październik to miesiąc różańca. W poniedziałek zapraszam klasę VIII A na poprowadzenie różańca świętego w ramach przygotowania o bierzmowania, klasę VIII B –  wtorek, klasę VII A –  czwartek i klasę VII B w piątek , klasy III we  wtorek o godzinie 17.30. Zapraszam , żeby również grupy np. Ojca Pio i Grupy Różańcowe zgłosiły się aby w następnym  tygodniu  poprowadziły  Różaniec Święty.

9.     Wypominki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Wypominki są starym zwyczajem w kościele, znakiem pamięci o naszych zmarłych, którym wiele zawdzięczamy.  Wypominki  w kościele będą o 8.00; 10.00; (15.00) 17.00.

10.                       W dzisiejszą   niedzielę pod chórem Panowie i Panie z Rady Parafialnej , będą zbierać ofiary na utrzymanie naszego kościoła i na jego ogrzewanie w zimie. Bóg zapłać za złożone ofiary.

11.                       Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.

12.                       Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla ZA GRONIE, SŁONIANY, GĄSIORY MRAŁTY: za złożoną ofiarę na kwiaty 230 zł.  Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę zaraz po mszy świętej o godzinie 8.00  rodziny z osiedli: . BIAŁONIE i MISIURY