Ogłoszenia 2022-10-16

XXIX  Niedziela Zwykła 16.10.2022 R.

1.   Dziś przypada dwudziesta dziewiąta niedziela zwykła w roku kościelnym. Wspólnie modlimy się, aby nasza wola była zawsze oddana Bogu i abyśmy szczerym sercem służyli Bożemu majestatowi.

2.   W czwartek,  odbył się ostatni w tym roku dzień Fatimski, i odpust w naszej parafii. Serdecznie dziękuję  dzieciom sypiącym kwiaty, rocznicowym  i wszystkim pozostałym klasom III i IV  i ich rodzicom, ministrantom, lektorom, osobom czytającym lekcje i komentarze w czasie Mszy św. Panu Organiście i jego żonie, dziękuję  za ubranie kościoła i figury Pani Marii Leleń.  Podziękowanie  Siostrze Agnieszce i Grupie Misyjnej dzieci. Szafarzom za poprowadzenie modlitwy różańcowej i po moc przy uroczystości. Panom strażakom , którzy nieśli figurę Matki Bożej, dziękuję Panom Góralom za niesienie baldachimu Wszystkim modlącym się w kościele Parafianom, Gościom. Dziękuje Związkowi Podhalan  na ręce Pana Przewodniczącego Związku. Dziękuję bardzo za pomoc w kuchni , za przygotowanie obiadu dla księży i Gości : Panu Wojciechowi Leleń, Paniom, Małgorzacie Glonek, Annie Cichańskiej, Panom Andrzejowi Glonek, Panu Czesławowi Zapale I państwu Kaciczak za przygotowanie i wysprzątanie całej drogi procesyjnej do około kościoła.  Wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać.

3.   We wtorek, 18 października, przypada w liturgii święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Zapraszamy na Msze Świętą wszystkich pracowników służby zdrowia w czasie której będziemy wspierać modlitwą wszystkich pracowników służby zdrowia w ich jakże trudnej pracy.

4.   W środę, 19 października, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.

5.   W sobotę, 22 października, w liturgii będziemy wspominać Świętego Jana Pawła II

6.   Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. Naszym orężem jest różaniec w naszym kościele Różaniec  w niedziele o godz. 16.30 i w tygodniu w kościele odprawiamy o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkich , którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w  nabożeństwie różańcowym.

7.   W czwartek 20 października – wspominamy  św. Jana Kantego (1390-1473), prezbitera, profesora Akademii Krakowskiej, patrona profesorów, studentów, młodzieży i szkół katolickich, pomagał potrzebującym;

8.   Zbliżają się Święta Wszystkich Świętych. Można składać wypominki listopadowe i roczne w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Wypominki są starym zwyczajem w kościele, znakiem pamięci o naszych zmarłych, którym wiele zawdzięczamy. Wychodząc ze świątyni, prosimy o zabranie kart wypominkowych. Wypominane duszę proszę wpisywać w mianowniku. Bardzo proszę, tych, którzy dokonują sprzątania grobów o wrzucanie szkła i części plastykowych do pojemników, natomiast zwiędłe kwiaty do kontenera.

9.   W dniu dzisiejszym przypada, 16 października, o rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Dlatego w przyszłą niedzielę 23.10.2022 Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin, młodzież z OAZY

będzie zbierała do puszek na rzec  uzdolnionej młodzieży na stypendium.

10.            We wtorek zapraszam dzieci z klasy III  Komunijnej na różaniec, natomiast w poniedziałek na różaniec na godzinę 17.30 do kościoła zapraszam klasy VIII A,  w środę VIII B, w czwartek zapraszam klasę VII.

11.            Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla: BIAŁONIE I MISIURY: i za ofiarę 320 zł.  Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek  i w sobotę od godz. 9.00  rodziny z osiedla: GWAŁTY.

12.            Matce Bożej Różańcowej polecamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

13.            Prasę można wziąć  przy wejściu z kościoła , aby pogłębić swoją wiarę.