Ogłoszenia 2022-10-30

XXXI Niedziela Zwykła 30 X 2022r.

  1. Jutro, 31 października, ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie
  2. We wtorek będziemy przeżywać  uroczystość Wszystkich Świętych będzie miała bardzo radosny charakter, bowiem będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Msze Święte odprawione zostaną o godzinie 8.00, 10.00  Na naszym cmentarzu parafialnym Msza święta o godz.: 14.00, a po niej procesja żałobna, poświęcenie grobów i modlitwy za wszystkich zmarłych. O godzinie 18.00 zapraszam na Różaniec za naszych zmarłych odmówimy go na naszym cmentarzu.
  3. Wspomnienie Wszystkich Wiernych zmarłych 2.XI.2022 Msze święte o godzinie 7.00; 10.00; 17.00; Po wieczornej Mszy Świętej procesja za zmarłych po kościele.
  4. Przypominamy, że od  1 do 8  listopada można ofiarować odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące ( czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone co do  winy) pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i modlitwy za zmarłych, stan łaski uświęcającej , Komunii Świętej, wzbudzić  akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, oraz pomodlić się w intencjach Ojca świętego. Codziennie także modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach: pół godziny przed Mszą św. lub nabożeństwem (oprócz poniedziałku) różaniec lub koronka do Miłosierdzia Bożego z czytaniem wypominków listopadowych ( na przemian). Przez cały miesiąc listopad również w czasie  Mszy  św. 07.00 i 17.00, będą wypominki listopadowe i modlitwy za zmarłych w niedzielę wypominki roczne przed Mszami o godz. 08.00, 10.00, 15.00. Informujemy, że tzw. wypominki jednorazowe będą odczytywane kilkakrotnie w ciągu całego listopada.
  5. Przez cały listopad w zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe.
  6. W listopadzie w poniedziałek, w czwartek będą msze św. o godz. 7.00, wieczorem we wtorek; środę, czwartek, piątek i w sobotę o godzinie 17.00. W środę o godzinie 16.30 Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej, W piątek litania do serca Pan Jezusa, Koronka do Bożego Miłosierdzia. W tym tygodniu będzie spowiedź w czwartek i piątek od godziny 15.00 do 16.30, Do chorych udamy się w piątek o godzinie 09.00 według ustalonego porządku.
  7. W I piątek miesiąca listopada o godzinie 17.00 zapraszam młodzież z klas VII i VIII na Mszę Świętą z kazaniemW sobotę I sobota miesiąca nabożeństwo I sobotnie o godzinie 16.00 – Różaniec, adoracja,  litania do Serca Maryi, błogosławieństwo i Msza święta.
  8. W dzisiejszą niedzielę kończymy konkurs na różaniec z BELE CZEGO. W przyszłą niedzielę rozdanie nagród i pamiątek po Mszy świętej o godzinie 10.00. Zapraszam wszystkich właścicieli różańców na Mszę Świętą i finał konkursu.
  9. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedli : os. CHLIPAŁY, KURKI, JOPKI, KACZORY”:i  za  złożoną na kwiaty i na środki czystości ofiarę 490 zł.  Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę od godz. 9.00  rodziny z osiedli: HALAMY, BASTÓWKA, BUCHOLE, KOPAJDY, U ZOCHRA.
  10. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby na co dzień doświadczali Bożej miłości.