Ogłoszenia 2022-11-05

XXXII  Niedziela Zwykła 06.XI.2022r.

1.      Dziś trzydziesta druga niedziela zwykła w roku kościelnym. Błagamy Boga, aby oddalił od nas łaskawie wszelkie przeciwności, abyśmy wolni od niebezpieczeństw duszy i ciała, mogli swobodnie Mu służyć

2.      Dzisiaj przeżywmy I Niedzielę miesiąca listopada po każdej Mszy Świętej będzie krótka adoracja Najświętszego Sakramentu, natomiast po Mszy Świętej o godzinie 8.00  odbędzie się w kościele spotkanie Róż Różańcowych i zmianka tajemnic Różańcowych .

3.      Przypominam, że do 8 listopada można zyskać odpust zupełny, a później odpust cząstkowy ( do końca miesiąca listopada)  za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

4.      W środę, 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża, i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem Świętego Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

5.      W piątek 11 listopada będziemy świętowali Narodowe Święto Niepodległości – 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Aby podziękować Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość i prosić o dobre jej wykorzystanie, zapraszamy na Uroczystą  Mszę Świętą w intencji naszej Ojczyzny  o godz.: 09.00, druga msza święta będzie wieczorem o godzinie 17.00, przed Mszą święta będzie wystawienie i koronka do Miłosierdzia Bożego za zmarłych w obronie naszej ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci. W tym dniu pragniemy szczególnie modlić się za naszych Rodaków, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny  i w jej obronie. Chcemy także  modlić się  o to by każdy Polak troszczył się o wspólny dom jakim jest jego kraj. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa.

6.      W środę podczas nowenny o godz. 16.30 w ręce Pani naszych losów złożymy nasze osobiste sprawy, ale także te związane z naszą Ojczyzną.

7.      Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Nabożeństwa wypominkowe: w tygodniu Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia na przemian codziennie o godz. 16.30,                ( w niedzielę o godz. 8.00, 10.00 i 15.00.).

8.      W najbliższą niedzielę, 13 listopada, przypada obchodzony od 2009 roku Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym (zawsze w drugą niedzielę listopada). Także tego dnia będziemy obchodzić już po raz piąty ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich.

9.      W przyszłą niedziele przypada II Niedziela miesiąca listopada w przedsionku kościoła Panowie I Panie z Rady Parafialnej jak  co miesiąc zbierają na prace, utrzymanie Parafii, gaz. Darczyńcom składam serdeczne Bóg zapłać.

10.  Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia obfitych Bożych darów.

  1. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedli: HALAMY, BUCHOLE, KOPAJDY,  ZOCHRA, BASTÓWKA : za złożoną ofiarę na kościół  490  złotych. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00 rodziny z osiedle ZAPAŁY