Ogłoszenia 2022-11-13

XXXIII Niedziela Zwykła 13.XI.2022r.

1.     Żyjemy w czasach ostatecznych, bo nasze życie na tym świecie jest tylko etapem pielgrzymki ku niebieskiej ojczyźnie, gdzie miejsca przygotował nam Bóg.

2.     Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku obejmujemy szczególną modlitwą prześladowanych chrześcijan. Obchodzimy także Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2016 r. na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia.

3.     W środę tradycyjnie o godz. 16.30 gromadzimy się w naszym kościele na Nowennie do Matki Bożej  Fatimskiej. Zaraz po niej sprawujemy wieczorną Eucharystię.

4.     W naszym kościele przez cały listopad codziennie podczas modlitwy polecamy naszych bliskich zmarłych. W niedzielę mamy wypominki roczne , przed Mszą św. o godzinie 8.00; 10.00; 15.00. Codziennie przed wieczorna Msza świętą odmawiamy różaniec lub koronkę do Miłosierdzia Bożego i polecamy Bożemu miłosierdziu naszych bliskich zmarłych, których wypisaliśmy na kartach wypominkowych. Po nabożeństwie Msza Święta. Wypominki można jeszcze składać w zakrystii. Serdecznie zapraszam do tej modlitwy wszystkich parafian.

5.     Za tydzień będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Podczas wszystkich Mszy Świętych odnowimy akt przyjęcia Chrystusa jako Pana naszych serc. Po głównej Mszy świętej (o godz. 10.00) wystawienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. – za publiczne odmówienie aktu poświęcenia w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. Za dwa tygodnie rozpoczniemy adwent i nowy rok kościelny. Jest to równocześnie patronalne święto Akcji Katolickiej.

6.     Zapraszam wszystkich chętnych we wtorek 23.11.2022  na godzinę 17.00 na Mszę św. , podczas której będziemy się modlić za naszych bliskich pracujących za granicą, i na spotkanie po Mszy świętej w salce Grupy O. Pio. Zapraszam bardzo serdecznie nowych chętnych członków do modlitwy i pracy w Grupie w. O Pio.

7.     W piątek 18.11.2022 zapraszam młodzież klasy VIII na spotkanie po Mszy Świętej o godzinie 17.00 do kościoła, natomiast klasę III Komunijną  z rodzicami zapraszam dnia dziś 13.11.2022 na „Błogosławieństwo Abrahamowe” i na Mszę Świętą o godzinie 10.00.

8.     Dzisiaj po Mszach Świętych Panowie i panie z Rady Parafialnej będą zbierać na utrzymanie parafii i  na wszelkie remonty. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg Zapłać.

9.     Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla:  ZAPAŁY: i ofiarę 300 zł. na potrzeby kościoła. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00 rodziny z osiedla: CICHORZE.

10. Pamiętamy w naszych modlitwach o solenizantach i jubilatach tego tygodnia.

11. Zapraszamy do czytania gazet katolickich które można kupić lub wziąć ze stolika wychodząc z Kościoła.

12. W ostatnim tygodniu odszedł do niebieskiej ojczyzny śp. Antoni KACICZAK Lat 70, z osiedla Stróże. Niech nasza modlitwa wyjedna mu przebaczenie grzechów i życie wieczne: Wieczny odpoczynek racz wszystkim zmarłym  dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.