Ogłoszenia 23-01-2022

III Niedziela Zwykła 23.I.2021r.

1.     Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje” Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych. 

2.     We wtorek święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów.

3.     W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane, popołudniu o godzinie 17.00.  Serdecznie wszystkich Parafian Gości zapraszamy.

4.     W środę, 26 stycznia, w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest Dzień Islamu. To dzień wspólnej modlitwy i szukania tego, co łączy katolików i wyznawców Allaha.

5.     W czwartek, 27 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ogarniemy modlitewną pamięcią wszystkich członków narodu żydowskiego, którzy zginęli w wyniku hitlerowskich zbrodni, a także tych, którzy niosąc im pomoc, zostali zamordowani.

6.     W przyszłą niedzielę, 30 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych., oraz przybędzie do nas Pani z wydawnictwa Św. Pawła z Częstochowy by zaproponować wszystkim Parafianom ponownie książkę Ewangelia na każdy dzień , z rozważaniami na każdy dzień. Warto zakupić tą książeczkę , by codziennie mieć kontakt z Ewangelia i ze słowem Bożym , by Bóg nas w życiu kierował.

7.     W przyszłą niedzielę w zakrystii będzie można nabyć świece „GROMNICE” w cenie 10  złotych. Zapraszam.

8.     Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na słowo Boga zapisane na kartach Pisma Świętego oraz trwania w bliskości z Chrystusem. Życzę miłej i błogosławionej niedzieli.

9.     Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Rodzinom z osiedla MORGI, KACIKI, PORĘBSCY CZ. III: KACIK Zofia; CICHAŃSKI Adam; CICHAŃSKA Jadwiga; JANIA Danuta; DOMAGAŁA Ewa; WOŹNIAK Małgorzata; DAWIEC Łucja; CICHORCZYK Jolanta; BOROWIEC Krystyna;; i za złożoną ofiarę 80 zł. na Kościół. Zapraszam do sprzątania w nadchodzącym tygodniu rodziny: Osiedla. STARMACHY Proszę o posprzątanie kościoła w poniedziałek  i w  sobotę od godziny 09.00.

10.       Zapraszam kolejne osiedla do kościoła na kolędę o godzinie 16.30 będzie kolędowanie u szopki gdzie narodził się Pan Jezus, a później o godzinie 17.00 jest  Msza Święta w intencji danego osiedla. Zapraszam przynajmniej po jednej osobie z rodziny na to spotkanie.

11.       W tym tygodniu pragnę zaprosić na kolędę  rodziny mieszkające na następujących osiedlach:

  •   24.01.2022 – Osiedle: ZAPAŁY, LIBERDY, SZKOŁA;
  •   25.01.2022 – Osiedla: BUCHOLE, KOPAJDY, U ZOCHRA;

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM

  •      w poniedziałek, 24 stycznia – Święty Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, patron dziennikarzy;
  •      we wtorek 25 stycznia – św. Paweł, apostoł,  świętujemy jego nawrócenie;
  •      w środę 26 stycznia – święci biskupi Tymoteusz i Tytus, najbliżsi współpracownicy św. Pawła Apostoła;
  •      w piątek 28 stycznia – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej.