Ogłoszenia 27-02-2022

VIII Niedziela Zwykła 27 II 2022r.

1.      Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni – jeszcze wielu potrzebują naszego przykładu i wytężonej modlitwy. Będziemy się modlić przez cały tydzień  o łaskę trzeźwości przez cały tydzień podczas Mszy Świętych.

2.      Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych im. Św. Brata Alberta przy Parafii św. Sebastiana w Niedźwiedziu poprowadzi dziś kwestę po Mszy św. o godzinie 10.00. Będzie to kwesta na rzecz osób niepełnosprawnych z naszej gminy i z naszej wspólnoty Parafialnej Bóg zapłać za wsparcie i pomoc.

3.      W dzisiaj w  niedzielę będzie ostatnie  czterdziestogodzinne nabożeństwo. Przez cały dzień będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja jako wynagrodzenie za grzechy całego świata. Plan  Czterdziestego Godzinnego  Nabożeństwa w naszej Parafii:  Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od 11.00 do 11.30  poprowadzi młodzież OAZOWA, a o godzinie 14.30 do 15.00 szafarze Eucharystii.

11.30 – 12.30 – Bastówka, Kurki, Halamy, Gwałty; Liberdy, Zapały,
12.30 – 13.30 – Stróże, Zagronie, Mrauty, Gąsiory, Słoniany; Szkoła, Przedszkole;
13.30 – 14.30 – Kopajdy, U Zochra, Buchole, Cichorze,;
14.30 – 15.00 – Szafarze Eucharystii
14.55 – Zakończenie adoracji, Msza św.;

4.      W tym tygodniu Środa Popielcowa. Msze święte o godzinie: 7.00, 10.00 i 17.00 dla pracujących. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły, nazywany inaczej ilościowym. Polega on na tym, że wierny tylko raz je do syta, a dwa razy lekko się posila. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia aż do śmierci, prawem zaś o poście ścisłym są związane wszystkie osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 18. rok życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia. Osoby starsze i od 14 roku życia zobowiązane są tego do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Składka na tacę w Środę Popielcową będzie przeznaczona na cele charytatywne Kościoła, jako jałmużna postna. Zapraszamy do licznego uczestnictwa, oraz do podjęcia praktyk pokutnych w tym czasie świętym.

5.      W środę 02.03.2022 na Mszy świętej o godzinie 17.00 odbędzie się poświecenie książeczek dla dzieci z klasy III komunijnej. Prosimy o obecność.

6.      W środę rozpoczynamy także dni modlitwy o ducha pokuty.

7.      W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów i nowe powołania do kapłaństwa. W piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 15.45; spowiedź święta w czwartek i piątek od godz.: 15.00 do 17.00; Do chorych udamy się w piątek od godziny 9.00 według ustalonego porządku. W sobotę wystawianie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 16.00.

8.      Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek; Uczniowie klas VIII mają spotkanie na Mszy Świętej w piątek o godzinie 17.00, a potem maja Drogę Krzyżową. Od piątku rozpoczynamy sprawowanie nabożeństw Drogi krzyżowej. Do rozważania wydarzeń z ostatnich godzin Chrystusa zapraszamy dzieci i dorosłych o godzinie 16.15, dla młodzieży po Mszy św. wieczornej o godzinie 17.45. Dla ludzi starszych, którzy tylko w niedziele chodzą do naszego kościoła, oraz dla osób które pracują w tygodniu do późna wieczora i nie mogą uczestniczyć w nabożeństwie będzie dodatkowa Droga Krzyżowa w Kościele w niedzielę o godz. 09.00. ( po między Mszami 8.00 i 10.00). Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godzinie 14.00. Zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.

9.      2 marca 2022 rozpoczyna się wielki post dlatego w naszej Archidiecezji rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej trwa on aż do uroczystości Trójcy Świętej ( 12.VI ).

10.      Zachęcamy też do odmawiania modlitwy: „Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu” po Komunii Świętej przed wizerunkiem Pana Jezusa ukrzyżowanego w piątki Wielkiego Postu, gdyż można zyskać za to odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

11.      W piątek, 4 marca, w liturgii czcimy św. Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć, korupcji ani rywalizacją w gromadzeniu doczesnego bogactwa.

12.      W czwartek 3  III 2022  o godzinie 17.45  w kościele spotkanie z rodzicami uczniów Klas VIII, przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. Prosimy o obecność.

13.      Wszystkim jubilatom, solenizantom i Paniom z okazji ich święta składamy serdeczne życzenia.

14.      Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

15.      Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom: z osiedla NOWINA , KOZYRY i zaofiarę 110 zł. na kościół. Proszę o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedli: MALARZE. Proszę uprzejmie o wykonanie prac w poniedziałek i w sobotę od godziny 9.00.

16.      W ostatnim czasie Bóg wezwał do siebie z naszej wspólnoty: śp. Krzysztofa TRAMA lat 64, z osiedla TRAMY,  wczoraj śp. Jana MISIURĘ lat 63, z osiedla JOPKI. Niech Bóg, który jest, Dawcą życia i zmartwychwstania, wyzwoli ich z więzów śmierci i obdarzy udziałem w radościach raju.