Ogłoszenia 27-03-2022

IV Niedziela Wielkiego Postu 27 III 2022r.

1.      Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.

2.      Zapraszam do udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki dla dorosłych i dzieci o godz. 16.15, dla młodzieży i dorosłych o godzinie 17.45 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 14.00. Zaraz po Gorzkich Żalach będzie odprawiona Msza święta wieczorna. W czasie Gorzkich Żali będzie zbierana składka na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14 stacjach oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.

3.      Najbliższy piątek, 1 kwietnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Po Mszach Świętych nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00 i 15.45. Spowiedź święta będzie w czasie rekolekcji we wtorek  05.03.2022 r. od godziny 8.30 do 17.00, do chorych uda się Ojciec Rekolekcjonista Tadeusz w poniedziałek 04.04.2022 r. od godziny 12.00.

4.      Sobota, 2 kwietnia, będzie pierwszą sobotą miesiąca. A zarazem będzie to dzień kiedy rozpoczniemy adoracją od godziny 15.00 do 17.00 REKOLEKCJE ŚWIĘTE W NASZEJ PARAFII. nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej rozpoczniemy o godzinie 16.00.

5.      W sobotę przypada także 17. rocznica śmieci Świętego Jana Pawła II. Nasz Wielki Rodak nazywany jest Sługą Miłosierdzia. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i całego świata.

Z tej okazji będzie odprawiona Droga Krzyżowa na Górę Potaczkową o godzinie 20.00 ( wyjcie z osiedla Potaczki ) natomiast  o godzinie 21.37 będzie podświetlony Krzyż na Górze Potaczkowej zapraszam do udziału w tym nabożeństwie.

6.      Najbliższa niedziela, 3 kwietnia, będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej po godz. każdej Mszy Świętej. Po Mszy św. O godzinie 8.00 spotkanie z Różami na Drodze Krzyżowej.

7.      Zapraszam młodzież  z klasy VIII A i B na spotkanie w poniedziałek o godzinie 16.00 do Kościoła.

8.      W niedzielę Palmową odbędzie się Droga Krzyżowa pokutna za nasze grzechy od Kapliczki w Parku  ( Poręba Centrum )  do kościoła o godzinie 18.00. Proszę grupy: OAZOWĄ  i PORĘBIAŃSKI RÓD, POD TURBACZEM, GRUPĘ MISYJNĄ , NADZWYCZAJNYCH SZAFARZY,  GRUPY MODLITEWNE o poprowadzenie i śpiew w czasie Drogi Krzyżowej. Proszę na to nabożeństwo zabrać świece. Bardzo uprzejmie proszę naszych Drogich Strażaków o pomoc przy zabezpieczeniu Drogi Krzyżowej i kierowanie ruchem drogowym.

9.      Przypominamy  dzieciom o konkursie na najpiękniejszą palmę wielkanocną 2022 po sumie w niedzielę palmową.

10.      Spotkanie dla ministrantów we wtorek po Mszy świętej wieczornej dla lektorów w sobotę 09.04.2022  również po Mszy świętej wieczornej, dla kandydatów dziś w niedziele po Mszy świętej o godzinie 10.00.

11.      Za tydzień rozpoczniemy rekolekcje w naszej parafii ( szczegóły na stronie internetowej Parafii, oraz w gablocie i na ulotkach , które można zabrać ze stolika z tyłu kościoła.

12.      Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako  przygotowanie do zbliżających się świąt.

13.      Boże dary i ludzka życzliwość niech ubogacają solenizantów i jubilatów tygodnia.

14.      Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z osiedla: FILIPY i  za ofiarę na kościoła 90 złotych. Proszę o sprzątanie naszego kościoła mieszkańców osiedla: BRZYZEK. Prace proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę od godz. 9.00.

15.      W ostatnim tygodniu do domu Ojca odszedł śp. Adam CICHORZ Lat 75 z osiedla Starmachy. Niech Dobry Bóg okaże Mu miłosierdzie i przyjmie do społeczności zbawionych: Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.