Ogłoszenia 29-05-2022

VII Niedziela Wielkanocy  29 V 2022 r.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIE PANA JEZUSA

1.    Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem”

2.    Przez cały maj codziennie, o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30 nabożeństwo majowe. Od Pierwszego czerwca będziemy odprawiać nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o tej samej godzinie co nabożeństwo majowe.

3.    Codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez nowennę, którą odmawiamy po Mszy Świętej.

4.    We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy wpatrywali się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety, będziemy prosili o wrażliwość na potrzeby innych dla wszystkich uczniów Chrystusa.

5.    W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy na Mszę Świętą i Nowennę , oraz nabożeństwo do Serca Pana Jezusa , w czasie których będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.

6.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania, Spowiedź święta w czwartek i piątek od godziny 15.00 do 17.15, Do chorych udamy się o godzinie 9.00, można zgłaszać nowych chorych, by udzielić im sakramentu chorych. W piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. W sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 17.00.

7.    W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Świętowanie rozpoczniemy Mszą wigilii Zesłania Ducha Świętego w sobotę o godz. (…). Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy.

8.    Pragnę poinformować ,że w tym roku po trzech latach nieobecności z powodu pandemii wraca w naszej parafii Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi, pragniemy podziękować za możliwy powrót do Bożego Ciała , za wszelkie otrzymane łaski . O godz. 10.00 zgromadzimy się w naszym kościele parafialnym na Mszy Świętej Sumie i po Mszy Świętej wyjdziemy w procesji na ulice naszej miejscowości, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Przy czterech ołtarzach będziemy rozważali słowo Boże. Procesję zakończy udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus.

9.    O przygotowanie tradycyjnych ołtarzy w tym roku na procesję prosimy następujące rodziny z osiedli:

            Ołtarz pierwszy – przy domu p. Domańskich ––o pomoc proszę z osiedli: Mościska, Mościska N. Domy, Malarzy  Kaczorówka, Rusnaki;

            Ołtarz drugi – przy domu p. Tramów ––osiedle Starmachy, Tramy Nowina Kozyry i proszę młodzież z Oazy.

            Ołtarz trzeci – przy domu p. Zapałów –– z osiedli: Zapały i Cichorze, Pańskie , Nowa Wieś, GPN

            Ołtarz czwarty – przy domu p. Burnusów – osiedla: Buchole , U Zochra, Halamy Porębscy, Stróże;

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie. 

11. Spotkanie z Radę Parafialna dzisiaj 26.06.2022  po Mszy świętej o godzinie 10.00.

12. Bóg zapłać za sprzątanie w minionym tygodniu Rodzicom dzieci , które przeżywają rocznicę I Komunii Świętej. Proszę o sprzątanie kościoła mieszkańców : ZAPAŁY, w poniedziałek, i w sobotę o godzinie 9.00 rano. Bóg zapłać.