Ogłoszenia 30-01-2022

IV Niedziela Zwykła 30.I.2022r.

1.     Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia.

2.     W środę 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte z błogosławieniem świec o godz. 8.00; 10.00; 17.00. Na początku każdej Mszy Św. będzie miał obrzęd, błogosławieństwa świec. Przynieśmy zatem ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej Bożej obecności i Opatrzności sobie nieustannie przypominać. Pamiętajmy również o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Warto wspomnieć o setkach domów pomocy, domów dziecka, przedszkoli, szkół, ośrodków wychowawczych, szpitali i hospicjów, w których codziennie służą osoby konsekrowane, które dzięki temu są świadkami Boga pełnego miłości i miłosierdzia. Niech nie zabraknie też wsparcia materialnego  dzisiejsza składka przeznaczona jest dla zakonów klauzurowych kontemplacyjnych.

3.     2 lutego w Święto Ofiarowania Pańskiego, na Mszy świętej o godzinie 17.00 dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii Świętej odnowią przyrzeczenia chrzcielne. Serdecznie zapraszam dzieci i Rodziców.

4.     W czwartek 3.02.2022 jest wspomnienie św. Błażeja  w tym dniu pobłogosławimy świece i wiernych, będziemy się modlić o uwolnienie od chorób gardła za przyczyną św. Błażeja. W sobotę, 5 lutego 2022  we wspomnienie św. Agaty, na Mszy Świętej o 17.00 pobłogosławimy chleb i wodę.

5.     Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej w środę o godz. 16.30

6.     Od tego tygodnia wszystkie Msze św. i nabożeństwa wracają na stare godziny odprawiania tzn.; Msze św. i nabożeństwa:

 •   Poniedziałek –  Msza św.  tylko rano  o godzinie 7.00,
 •   Wtorek – Msza św.  wieczorem o godzinie o 17.00;
 •   Środa –  Msza św. o godzinie 17.00 i Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godzinie 16.30;
 •   Czwartek – Msza św. godz. 7.00,
 •   Adoracja –  od godz. 7.30 do 16.30 –  modlitwy i litania do Krwi Najświętszej Pana Jezusa;
 •   Msza św. na zakończenie adoracji o godz. 17.00;
 •   16.30 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem Najświętszego Sakramentu;
 •   Piątek Msza św. wieczorem o godz. 17.00;
 •   16.30 – Różaniec za Parafian i w intencjach Parafian;
 •   Sobota; Msza św. o godz. 17.00 ( niedzielna);

7.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek, zwłaszcza podczas adoracji Najświętszego Sakramentu dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Z sakramentu pokuty w pierwszy czwartek i piątek miesiąca w naszym kościele będzie można skorzystać w następujących godzinach: od 15.00 do 17.00. Wszystkich parafian zachęcam do pojednania się z Bogiem i braćmi oraz do licznego udziału we Mszy Świętej i pierwszo piątkowym nabożeństwie. Do chorych pójdziemy w I piątek miesiąca od godziny 9.00 rano.

8.     W dniach od 04.02. DO 07.02. 2022 w naszym Dekanacie w Parafiach : 4.02-  Kasinka Mała, 05.02. – Mszana Dolna Św. Michała Archanioła; 06.02. – Mszan Górna ; 07.02 – Niedźwiedź odbędzie się peregrynacja obrazu „IKONY ŚWIETEJ RODZINY” – pod nazwą „Największa jest Miłość”. Nasza Parafia została zaproszona na spotkanie z Ikona Świętej rodziny 7.02. w parafii św. Sebastiana w Niedźwiedziu.

RAMOWY PROGRAM PEREGRYNACJI:

 •   16.00 – wprowadzenie ikony;
 •   17.00 – Różaniec;
 •   18.00 – Eucharystia;
 •   20.00 – 21.00 – czuwanie modlitewne;
 •   Drugi dzień;
 •   8.00 do 15.00 czuwanie grup parafialnych i zakończenie peregrynacji.

9.     Za tydzień podczas każdej Mszy świętej po kazaniu odnowimy przyrzeczenia małżeńskie i modlić się będziemy za nasze Rodziny w naszej wspólnocie Parafialnej.

10.     W zakrystii można nabyć świece „GROMNICE” Zapraszam.

11.     W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 8.00 spotkanie RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH i zmianka tajemnic Różańcowych.

12.     Pragnę serdecznie podziękować za ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza błogosławieństwem waszą hojność.

13.     Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

14.     Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Rodzinom z osiedle STARMACHY. SATER Gabriela; SATER Kinga; TROJAK Józefa; CICHORZ Grażyna; TRAM Józefa; OLSZEWSKA Maria; TRAM Piotr, KUCZIK Piotr i za złożoną ofiarę 90 zł. na Kościół. Zapraszam do sprzątania w nadchodzącym tygodniu rodziny: Osiedle TRAMY( poniedziałek od mostu do Kościoła w sobotę od Willi Tram do Kościoła). Proszę o posprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę od godziny 09.00.

15.     Zapraszam do kupna gazet , które można dostać przy wejściu do kościoła.