Ogłoszenia 2023-01-08

III Niedziela po Narodzeniu Pańskim

1.     Chrzest Chrystusa także jest objawieniem – epifanią. Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga, naznaczony mocą Ducha świętego, który przychodzi, by objawić Boga światu. Ta niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego.

2.     Zatrzymajmy się dziś na moment przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi, za głoszenie innym Chrystusa i zachwycanie naszą wiarą.

3.     Serdecznie zapraszam w  imieniu własnym, Parafii ,oraz Dyrekcji Nauczycieli i dzieci szkoły w Porębie Wielkiej NASZYCH KOCHANYCH SENIORÓW na skromną wigilię i opłatek, oraz śpiewanie kolęd który odbędzie się dnia 11.01.2023 o godzinie 09.00 w Parafii Matki Bożej Fatimskiej. Po spotkaniu zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich seniorów o zdrowie błog. Boże, opiekę Matki Bożej Fatimskiej, dla Nich w dalszym życiu. Serdecznie wszystkich zapraszam.

4.     W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 10.00 pobłogosławienie Pisma Świętego dla dzieci pierwszokomunijnych.

5.     Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego.

6.     Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

7.     W przyszłą niedzielę zapraszam wszystkie dzieci które zostawiły plansze z chodzenia na Msze święte Roratnie, po Mszy świętej o godzinie 10.00 rozlosowane zostaną  nagrody dla dzieci, które przyjdą by je odebrać po Mszy Świętej. Zapraszam.

8.     Za tydzień  po Mszach świętych można pod chórem złożyć ofiarę u Państwa z Rady Parafialnej czy na remont, lub gaz, prąd na  potrzeby naszego kościoła. Za wszelką pomoc finansową i materialną złożoną  składam serdeczne Bóg zapłać.

9.     Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Rodzinom z osiedle STARMACHY. i za złożoną ofiarę 220 zł. na Kościół. Zapraszam do sprzątania w nadchodzącym tygodniu rodziny: Osiedle TRAMYponiedziałek od mostu do Kościoła w sobotę od Willi Tram do Kościoła). Proszę o posprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę od godziny 09.00.

10.                       W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. W tym tygodniu  zapraszam na adoracje przy żłóbku w kościele o godzinie 16.30 i na Mszę Święta w intencji danego osiedla osiedli o godzinie 17.00  z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców :

Ø 10.01.2023 – GODZINA 09.00 – OSIEDLE OSTRA I KOZYRY);

Ø 13.01.2022 – GODZINA 16.30 – OSIEDLA HALAMY, KURKI, GWAŁTY;

Ø 14.01.2022 – GODZINA 16.30 – OSIEDLA ; MISIURY, BIAŁONIE;