Ogłoszenia 2023-01-15

II Niedziela Zwykła

1.     Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków

2.     We wtorek, 17 stycznia, obchodzony jest Dzień Judaizmu.

3.     Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.

4.     W sobotę, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę,  22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

5.     W tym tygodniu ze względu na kolędę Msze Święte będą odprawiane o godzinie o godzinie 7.00.

6.     Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

7.     Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Rodzinom z osiedle TRAMY: i za złożoną ofiarę 370 zł. na Kościół. Zapraszam do sprzątania w nadchodzącym tygodniu rodziny: Osiedle RUSNAKI

8.     Zapraszamy do zakupu prasy Katolickiej.

9.     Zapraszam kolejne osiedla do kościoła na Mszę Świętą o godzinie 7.00 gdzie będziemy się modlić w intencji danego osiedla. Zapraszam przynajmniej po jednej osobie z rodziny na to spotkanie.

10.                                                                      W tym tygodniu pragnę zaprosić na kolędę  rodziny mieszkające na następujących osiedlach:

Ø 16.01.2023 – Osiedle: KACZORÓWKA;

Ø 17.01.2023 – Osiedla: HUCISKO, FILIPY, BRZYZEK

Ø 18.01.2023 – Osiedla: KOPAJDY, U ZOCHRA

Ø 19.01.2023 – Osiedla : CHYBY;

Ø 20.01.2023 – Osiedla : CHLIPAŁY, JOPKI KACZORY; BASTÓWKA

Ø 21.01.2023 – Osiedla: ZAPAŁY