Ogłoszenia 2023-01-22

III Niedziela Zwykła 21.I.2023r.

1.     Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje” Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych. 

2.     W środę święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów.

3.     W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane, popołudniu o godzinie 07.00.  Serdecznie wszystkich Parafian Gości zapraszamy.

4.     W czwartek, 26 stycznia, w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest Dzień Islamu. To dzień wspólnej modlitwy i szukania tego, co łączy katolików i wyznawców Allaha.

5.     W piątek, 27 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ogarniemy modlitewną pamięcią wszystkich członków narodu żydowskiego, którzy zginęli w wyniku hitlerowskich zbrodni, a także tych, którzy niosąc im pomoc, zostali zamordowani.

6.     W przyszłą niedzielę, 29 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych.

7.     W przyszłą niedzielę w zakrystii będzie można nabyć świece „GROMNICE” w cenie 10  złotych. Zapraszam.

8.     Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na słowo Boga zapisane na kartach Pisma Świętego oraz trwania w bliskości z Chrystusem. Życzę miłej i błogosławionej niedzieli.

9.     Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Rodzinom z osiedla RUSNAKI: i za złożoną ofiarę 210 zł na potrzeby kościoła. Zapraszam do sprzątania w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedla: „MOŚCISKA, MOŚCISKA N. DOMY, BOREK;   , proszę o posprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę od godziny 09.00.

10. Zapraszam kolejne osiedla do kościoła i na kolędę o godzinie 07.00  Msza Święta w intencji danego osiedla. Zapraszam przynajmniej po jednej osobie z rodziny na to spotkanie.

11.                       W tym tygodniu pragnę zaprosić na kolędę  rodziny mieszkające na następujących osiedlach:

Ø  23.01.2023 – godzina 15.00 – Osiedle:  MALARZE;

Ø  24. 01.2023 – godzina 08.30 – Osiedla: BUCHOLE; CICHORZE LIBERDY SZKOŁA;

Ø  25.01.2023 – godzina 15.30 – Osiedla: NOWINA;

Ø  27.01.2023 – godzina 08.30 – Osiedla: PRZEDSZKOLE, STRÓŻE;

Ø  28.01.2023 – godzina 09.00 – Osiedla: RUSNAKI;