Ogłoszenia 2023-01-29

IV Niedziela Zwykła

  1. Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia.
  2. W czwartek  2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte z błogosławieniem świec o godz.8.00;10.00;17.00. Na początku każdej Mszy Św. będzie miał obrzęd, błogosławieństwa świec. Przynieśmy zatem ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej Bożej obecności i Opatrzności sobie nieustannie przypominać. Pamiętajmy również o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Warto wspomnieć o setkach domów pomocy, domów dziecka, przedszkoli, szkół, ośrodków wychowawczych, szpitali i hospicjów, w których codziennie służą osoby konsekrowane, które dzięki temu są świadkami Boga pełnego miłości i miłosierdzia. Niech nie zabraknie też wsparcia materialnego  dzisiejsza składka przeznaczona jest dla zakonów klauzurowych kontemplacyjnych.

3.     W piątek 3.02.2023 jest wspomnienie św. Błażeja  w tym dniu pobłogosławimy świece i wiernych, będziemy się modlić o uwolnienie od chorób gardła za przyczyną św. Błażeja. W niedzielę, 5 lutego 2023  we wspomnienie św. Agaty, na Mszy Świętej o 17.00 pobłogosławimy chleb i wodę.

  1. 5  lutego, na Mszy świętej o godzinie 10.00 dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii Świętej odnowią przyrzeczenia chrzcielne. Serdecznie zapraszam dzieci i Rodziców.

5.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek, zwłaszcza podczas adoracji Najświętszego Sakramentu dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Z sakramentu pokuty w pierwszy czwartek i piątek miesiąca w naszym kościele będzie można skorzystać w następujących godzinach: od 15.00 do 17.00. Wszystkich parafian zachęcam do pojednania się z Bogiem i braćmi oraz do licznego udziału we Mszy Świętej i pierwszopiątkowym nabożeństwie. Do chorych pójdziemy w I piątek miesiąca od godziny 9.00 rano.

6.     W zakrystii można nabyć świece „GROMNICE” Zapraszam.

7.     W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 8.00 spotkanie RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH i zmianka tajemnic Różańcowych.

8.     Za tydzień w niedzielę rozpoczniemy  nabożeństwo 40-godzinne po sumie o godzinie 10.00 do 15.00 według ustalonego porządku.

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  2. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Rodzinom z osiedla MOŚCISKA, N. DOMY, BOREK:Bóg zapłać za złożoną ofiarę 280 złotych na cele kościelne.  W tym tygodniu proszę o sprzątanie w kościele we wtorek i w sobotę od godz. 9.00 mieszkańców z osiedla: NOWINA , KOZYRY, OSTRA Proszę o posprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę od godziny 09.00.
  3. Zapraszam do wzięcia gazet , które można dostać przy wejściu do kościoła.
  4. Zapraszam kolejne osiedla do kościoła i na kolędę o godzinie 07.00  Msza Święta w intencji danego osiedla. Zapraszam przynajmniej po jednej osobie z rodziny na to spotkanie.
  5. W tym tygodniu pragnę zaprosić na kolędę  rodziny mieszkające na następujących osiedlach:

Ø  30.01.2023 –  godzina 14.00 – Osiedle:  GPN;

Ø  31. 01.2023 – godzina 09.00 – Osiedla:  MOŚCISKA . MOŚCISKA NOWE DOMY;

Ø  01.02.2023 –  godzina 15.30 – Osiedla: BOREK

Ø  04.02.2023 – godzina 09.00 – Osiedla: STARMACHY;