Ogłoszenia 2023-02-05

V Niedziela Zwykła

1.     Dziś piąta niedziela w ciągu w roku kościelnego. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań.

2.     Dziś pierwsza niedziela miesiąca po Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmianka tajemnic Różańca Świętego i spotkanie z grupami Róż Różańcowych.

3.     W sobotę wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W 1858 r., cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o niepokalanym poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w grocie Massabielle Bernadetcie Soubirous objawiła się Matka Boża, która przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie, oraz wezwała do nawrócenia i prosiła o modlitwę. W tym dniu  w szczególny sposób będziemy się modlić za chorych z naszej parafii. Sakramentu chorych udzielimy na Mszy Świętej o godzinie 13.00 . Spowiedź święta od godziny 12.30.  Zadbajmy o to, by nasi chorzy bliscy czy sąsiedzi, dzięki naszej życzliwej pomocy, mogli tego dnia uczestniczyć we Mszy Świętej. Sakrament namaszczenia mogą przyjąć osoby chore i w podeszłym wieku, będące w stanie łaski uświęcającej.

4.     Od przyszłej  niedzieli rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne przed rozpoczęciem wielkiego Postu ( Niedziele: 12; 19.; 26.02.);

Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja  młodzieży w tym młodzież przygotowująca się do sakramentu Bierzmowania.

Ø  11.30 – 12.30 – Róże Kobiet;

Ø  12.30 – 13.30 – Róże Mężczyzn; Grupa O. Pio;

Ø  13.30 – 14.30 –  Kaczorówka, Kozyry, Malarze, Nowina, Ostra, Borek;

Ø  14.50 – Zakończenie adoracji, Msza św.

5.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą rozprowadzamy przy wyjściu głównym z kościoła.

6.     Wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny i imieniny, otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.

7.     Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom: z osiedla NOWINA , KOZYRY; OSTRA: zaofiarę 310 zł. na kościół. Proszę o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedli: MALARZE. Proszę uprzejmie o wykonanie prac w poniedziałek i w sobotę od godziny 9.00.

8.     Pragnę również podziękować osobom , które pomogły przy rozbieraniu dekoracji po Bożym Narodzeniu za przygotowanie ołtarza i zaplecza ołtarzowego do odprawiania Mszy Świętej. Wszystkim który w jakikolwiek  sposób pomagali przy dekoracjach składam serdecznie  Bóg zapłać.

9.     Zapraszam kolejne osiedla do kościoła i na kolędę o godzinie 07.00  Msza Święta w intencji danego osiedla. Zapraszam przynajmniej po jednej osobie z rodziny na to spotkanie.

10.                       W tym tygodniu pragnę zaprosić na kolędę  rodziny mieszkające na następujących osiedlach:

Ø  06.02.2023 –  godzina 09.00 – Osiedle:  PORĘBSCY CZ. I;

Ø  07. 02.2023 – godzina 09.00 – Osiedla: POREBSCY CZ. II;

Ø  08.02.2023 – godzina  09.00 – Osiedle: PORĘBSCY  PRAWA STRONA;

Ø  09.02.2023 –  godzina 09.00 – Osiedla: MORGI; KACIKI;

Ø  10.02.2023 – godzina 09.00 – Osiedla: TRAMY;