Ogłoszenia 2023-02-12

VI Niedziela Zwykła

  1. Dziś szósta niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznegoKażda Msza Święta jest uwielbieniem Boga i uświęceniem człowieka. Niech usłyszane słowo Boże i udział w świętych obrzędach będą dla nas pomocą w chrześcijańskim przeżywaniu naszej codzienności.
  2. Od jutra wracamy do odprawiania nabożeństw i Mszy Świętej według stałego porządku w tygodniu: rano Msze Święte o godzinie 7.00  w poniedziałek,  czwartek, popołudniu : wtorek, środa, czwartek, piątek i w sobotę.

3.     W środę, 15 lutego, Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 16.30; w czwartek adoracja całodzienna, w piątek o godzinie 16.30 wystawienie i Koronka do Bożego Miłosierdzia, w sobotę różaniec Fatimsko – pokutny za parafię, o godzinie 16.25.

4.     We  wtorek, 14 lutego, przypada liturgiczne święto Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.

5.     W dzisiejszą w  niedzielę mamy II część  czterdziestogodzinnego nabożeństwa. Cały dzień będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja jako wynagrodzenie za grzechy nasze i całego świata.

6.     Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja:

11.30 – 12.30 – Mościska, Rusnaki, Starmachy, Tramy;

12.30 – 13.30 – Porębscy, Hucisko, Filipy, Brzyzek,  Chyby;

13.30 – 14.30 – Dwór, Kaciki, Morgi, Nowa Wieś;

14.30 – 14.50 – Białonie, Chlipały, Misiury, Kaczory, Jopki.;

14.50 – Zakończenie adoracji, Msza św.;

7.     W przyszłą niedzielę 19.02. zapraszam po feriach młodzież i dzieci po sumie o godzinie 10.00 na wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adorację. Adoracja dla młodzieży i ich Rodziców  jest przygotowaniem  do sakramentu Bierzmowania, dzieci z klasy III z Rodzicami maja przygotowanie do I Komunii Świętej.

8.     Dzisiaj mamy  II niedzielę miesiąca lutego będzie można złożyć pod chórem kościoła, ofiarę na pomoc w utrzymaniu kościoła i wszelkie remonty. Proszę Panów i Panie z Rady Parafialnej o pomoc  w przyjmowaniu tych darów i ofiar na rzecz naszego kościoła. Wszystkim którzy złożyli do tej pory jakąkolwiek ofiarę:  na ogrzewanie, światło, utrzymane kościoła składam serdecznie Bóg zapłać .

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w miłości do Boga i ludzi.

10.                       Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Rodzinom z osiedla MALARZE: i za złożoną ofiarę 200 zł. na kościół. W tym tygodniu proszę o sprzątanie w kościele  w poniedziałek i w sobotę od godz. 9.00 mieszkańców z osiedla: CHYBY.