Ogłoszenia 2023-02-19

VII Niedziela Zwykła

1.      Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni – jeszcze wielu potrzebują naszego przykładu i wytężonej modlitwy. Będziemy się modlić przez cały tydzień  o łaskę trzeźwości przez cały tydzień podczas Mszy Świętych.

2.      Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych im. Św. Brata Alberta przy Parafii św. Sebastiana w Niedźwiedziu poprowadzi dziś kwestę po Mszy św. o godzinie 10.00. Będzie to kwesta na rzecz osób niepełnosprawnych z naszej gminy i z naszej wspólnoty Parafialnej Bóg zapłać za wsparcie i pomoc.

3.      W dzisiaj w  niedzielę będzie ostatnie  czterdziestogodzinne nabożeństwo. Przez cały dzień będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja jako wynagrodzenie za grzechy całego świata. Plan  Czterdziestego Godzinnego  Nabożeństwa w naszej Parafii:  Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od 11.00 do 11.30  będzie adoracja dla młodzieży i dzieci , a o godzinie 14.30 do 15.00 szafarze Eucharystii.

4.      11.30 – 12.30 – Bastówka, Kurki, Halamy, Gwałty; Liberdy, Zapały,

12.30 – 13.30 – Stróże, Zagronie, Mrauty, Gąsiory, Słoniany; Szkoła, Przedszkole;

13.30 – 14.30 – Kopajdy, U Zochra, Buchole, Cichorze,;

14.30 – 15.00 – Szafarze Eucharystii

14.55 – Zakończenie adoracji, Msza św.;

5.      W tym tygodniu Środa Popielcowa. Msze święte o godzinie: 7.00, 10.00 i 18.00 dla pracujących. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły, nazywany inaczej ilościowym. Polega on na tym, że wierny tylko raz je do syta, a dwa razy lekko się posila. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia aż do śmierci, prawem zaś o poście ścisłym są związane wszystkie osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 18. rok życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia. Osoby starsze i od 14 roku życia zobowiązane są tego do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Składka na tacę w Środę Popielcową będzie przeznaczona na cele charytatywne Kościoła, jako jałmużna postna. Zapraszamy do licznego uczestnictwa, oraz do podjęcia praktyk pokutnych w tym czasie świętym.

6.      W środę 22.02.2023 na Mszy świętej o godzinie 18.00 odbędzie się poświecenie książeczek dla dzieci z klasy III komunijnej. Prosimy o obecność.

7.      W środę rozpoczynamy także dni modlitwy o ducha pokuty.

8.      Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek; Uczniowie klas VIII mają spotkanie na Mszy Świętej w piątek o godzinie 17.00, a potem maja Drogę Krzyżową. Od piątku rozpoczynamy sprawowanie nabożeństw Drogi krzyżowej. Do rozważania wydarzeń z ostatnich godzin Chrystusa zapraszamy dzieci i dorosłych o godzinie 16.15, dla młodzieży po Mszy św. wieczornej o godzinie 17.45. Dla ludzi starszych, którzy tylko w niedziele chodzą do naszego kościoła, oraz dla osób które pracują w tygodniu do późna wieczora i nie mogą uczestniczyć w nabożeństwie będzie dodatkowa Droga Krzyżowa w Kościele w niedzielę o godz. 09.00. ( po między Mszami 8.00 i 10.00). Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godzinie 14.00. Zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.

9.      W czwartek 23.02.2022 zapraszam na Mszę świętą o godzinie 17.00 Grupę O. Pio i osoby, których bliscy pracują na zachodzie, oraz  sympatyków Grupy O. Pio, na Mszy świętej będziemy się modlić za pracujących za granica i zapraszam na spotkanie grupy do salki po mszy Świętej wieczornej.

10.   22 lutego 2023 rozpoczyna się wielki post dlatego w naszej Archidiecezji rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej trwa on aż do uroczystości Trójcy Świętej ( 04.VI ).

11.  Zachęcamy też do odmawiania modlitwy: „Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu” po Komunii Świętej przed wizerunkiem Pana Jezusa ukrzyżowanego w piątki Wielkiego Postu, gdyż można zyskać za to odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

12.  W czwartek 23  II 2022  o godzinie 17.45  w kościele spotkanie z rodzicami uczniów Klas VIII, przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. Prosimy o obecność.

13.  W środę Popielcową przypada również święto państwowe: NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”.

14.  Wszystkim jubilatom, solenizantom i Paniom z okazji ich święta składamy serdeczne życzenia.

15.  Zapraszam do wzięcia do domu gazet , które można zabrać za darmo ze stołu przy wejściu do kościoła.

  1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Rodzinom z osiedla CHYBY:  i za złożoną ofiarę 140 złotych na Kościół. Proszę o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedla:  KACZORÓWKA proszę o wykonanie prac w poniedziałek i  w sobotę od godz. 09.00.