Ogłoszenia 2023-02-26

I Niedziela Wielkiego Postu

1.       Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa Świętego Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi”. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie, również na Ukrainie.

2.       Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo , Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki i zapraszamy do naszego kościoła na godz. 16.15 dzieci i dorosłych; na godzinę 17.45 młodzież i również dorosłych, w niedzielę o godz. 9.00; (dla wszystkich), Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 14.00. Zaraz po nabożeństwie będzie popołudniowa Msza święta. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

3.       Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „OTO JA, DOBRY I NAJSŁODSZY JEZU”, oraz za udział w „DRODZE KRZYŻOWEJ”, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie „GORZKICH ŻALI” oraz za odprawienie przynajmniej „TRZYDNIOWYCH REKOLEKCJI” można uzyskać odpust zupełny.

4.       Parafialne rekolekcje wielkopostne, oraz szkolne rozpoczniemy, w piątą  niedzielę Wielkiego Postu, poprowadzi je Ks. mgr. Michał MROSZCZAK. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, prace i obowiązki w taki sposób, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Program rekolekcji w gablocie parafialnej.

5.       Przyszła niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła.  AD GENTES – DZIEŃ MODLITWY, POSTU I SOLIDARNOŚCI Z MISJONARZAMI.

6.       Pragnę poinformować, że do puszek w niedzielę i w Środę Popielcową na składkę  na UKRAINĘ na potrzeby bliźnich z naszej Parafii zebrano: 7.750  złotych. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Przypominam , że w przedsionku kościoła znajduje się również skrzynka na „jałmużnę wielkopostną”  –  skrzynka dla biednych. Proszę uprzejmie o jej zauważenie, oby ktoś z nas w przyszłości nie musiał korzystać z tej pomocy.

7.       We wtorek jest pogrzeb Pani Marii Leleń wyjątkowo Mszę świętą odprawię rano, nie wieczorem przepraszam za zmianę całą rodzinę zmarłego Pana Antoniego.

8.      Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom: z osiedla KACZORÓWKA: i za złożoną ofiarę na kwiaty 160 złotych i za zakupiony cztery miotły. Bóg zapłać. Proszę o sprzątanie w następnym tygodniu  rodziny z osiedla FILIPY;  proszę o sprzątanie w poniedziałek i w sobotę o godz. 09.00.

9.       Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze, a także wszystkim paniom życzymy obfitości Bożych darów oraz wsłuchiwania się w słowo Boga, które daje prawdziwe życie. 

10.   W minionym tygodniu z naszej wspólnoty Bóg powołał do siebie po 11 latach pracy śp. Marię LELEŃ lat 68,  z Krakowa Łagiewniki. Pogrzeb Pani Marii LELEŃ odbędzie się w Krakowie na Cmentarzu Batowice  – Nowa Kaplica  we wtorek o godzinie 13.00. Wypraszajmy zmarłej łaskę życia wiecznego: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

11.   Polecam prasę katolicką: Gościa Niedzielnego , Niedzielę, gazety można wziąć za darmo.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów i nowe powołania do kapłaństwa. W piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 15.45; spowiedź święta w czwartek i piątek od godz.: 15.00 do 17.00; Do chorych udamy się w piątek od godziny 9.00 według ustalonego porządku. W sobotę wystawianie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 16.00.