Ogłoszenia 05-03-2023

II Niedziela Wielkiego

1.    W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca.

2.    Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Nie tylko niosą światło Ewangelii, ale także codzienną pomoc. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących.

3.    Podczas środowej Nowenny do Matki Bożej Fatimskiej o godz.16.30, oraz Mszy Świętej o godz. 17.00, o nawrócenie dla naszej Parafii i, aby Zmartwychwstały Chrystus zamieszkał  w naszych domach i w naszych sercach.

4.    Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy w Okresie Wielkiego Postu będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki dla dorosłych i dzieci o godz. 16.15, dla młodzieży i dorosłych o godzinie 17.45 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 14.00. Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14 stacjach oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.

5.    Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się od 26.03. 2023 do 29.03.2029 ( V Niedziela Wielkiego Postu). Nauki wygłosi dla nas ks. mgr Michał MROSZCZAK Notariusz Krakowskiej Kurii. Szczegółowy plan rekolekcji parafialnych dostępny będzie w Internecie i w przyszłą niedzielę na ulotce w kościele.

 1. Zainteresowani bierzmowaniem, powinni brać udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godzinie 17.45 i w Gorzkich Żalach w niedzielę o godzinie 14.00, maja również spotkanie w kościele we wtorek o godzinie 18.00.

7.    W piątek 10 marca 2023  zapraszam Grupę  POD TURBACZEM  o poprowadzenie Drogi Krzyżowej o godzinie 16.15. 

 1. Składki w 3,4,5 niedzielę Wielkiego Postu na Gorzkich Żalach będą na kwiaty do Bożego Grobu.
 2. Ogłaszamy konkurs w Parafii na najpiękniejszą „PALMĘ WIELKANOCĄ” – 2023, który odbędzie się w niedzielę  palmową 02.04.2023 po sumie o godzinie 10.00.
 3. Każdy piątek przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte Serce. Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy.
 4. W Wielkim Poście wzbudźmy w sobie szczere pragnienie oczyszczenia serca w zdroju Bożego miłosierdzia, które jest otwarte dla wszystkich i którego doświadczamy szczególnie w spowiedzi świętej. Okazja do spowiedzi świętej przed każdą Mszy Świętej, czy nabożeństwem w ciągu tygodnia ( 30 min.).
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na progu Wielkiego Postu szczególnie polecamy „GOŚCIA NIEDZIELNEGO”, „NIEDZIELĘ” i dla dzieci „PROMYCZEK DOBRA”;” MAŁY PROMYCZEK” I „STAŚ” – po te ostatnie gazety zapraszam dzieci przed ołtarz , by je otrzymać jak również obrazek z dzisiejszej niedzieli.

13. Za tydzień  mamy II niedzielę miesiąca marca  będzie można złożyć pod chórem kościoła, ofiarę na pomoc w utrzymaniu kościoła i wszelkie remonty. Proszę Panów i Panie z Rady Parafialnej o pomoc  w przyjmowaniu tych darów i ofiar na rzecz naszego kościoła. Wszystkim którzy złożyli do tej pory jakąkolwiek ofiarę:  na ogrzewanie, światło, utrzymane kościoła wszelkie składki na kościół składam serdecznie Bóg zapłać .

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na Boże natchnienia i wzrastania w miłości do Bogu i ludzi.
 2. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z osiedla: FILIPY i  za ofiarę na kościoła 180 złotych. Proszę o sprzątanie naszego kościoła mieszkańców osiedla: BRZYZEK. Prace proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę od godz. 9.00;
 3. Pragnę w imieniu MĘŻA ADAMA  oraz  dzieci oraz w moim imieniu złożyć serdeczne Bóg zapłać wszystkim , którzy byli na pogrzebie śp. Marii LELEŃ naszej gospodyni , a mojej kuzynki, Bóg zapłać za modlitwę w jej intencji . Zamówiłem dla was po obrazku z pogrzebu , na pamiątkę.
 4. W środę zapraszam po Mszy świętej o godzinie 17.00 na spotkanie na plebanie trójkę klasową z klasy III dzieci komunijnych.
 5. Gazety można wziąć  za darmo z ławki , która znajduje się  z tyłu kościoła.