Ogłoszenia 12-03-2023

III Niedziela Wielkiego Postu

1.     Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia.

2.     We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz.16.15 dla dzieci, i dla dorosłych i o 17.45 dla młodzieży i dorosłych. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 9.00, Droga Krzyżowa i o 14.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

3.     Za trzy tygodnie Niedziela Palmowa Męki Pańskiej Uroczysta msza św. z procesją do kościoła o godzinie 10.00. Po mszy świętej Konkurs na Najpiękniejsza Palmę 2022. Rozwiązanie  konkursu w dniu 10.04.2022 po Mszy św. o godz. 10.00. Zapraszamy do udziału w konkursie. W niedziele palmową o godz. 18.00 

4.     Rekolekcje parafialne i szkolne trwać będą od 26. 03. 2023 do 29.03.2023r. Poprowadzi je ks. mgr Michał Mroszczak. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Program rekolekcji w gablocie parafialnej i na ulotkach, które możemy zabrać ze sobą przed wyjściem z kościoła, oraz na stronie internetowej parafii.

5.     W każdy czwartek marca zapraszamy na adorację pokutną szczególnie mężczyzn naszej parafii (młodzieńców, kawalerów, mężów, ojców, dziadków) i na modlitwę za wstawiennictwem św. Józefa, aby dobrze wypełniali zadania powierzone im przez Boga.

6.     Zapraszam Młodzież z klasy VIII A i B przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania – na spotkanie w dniu 14.03.2023 na godzinę 17.45 do kościoła, Zapraszam Ministrantów i nowych kandydatów ( z klas III ) na spotkanie w środę  po Mszy świętej wieczornej.

7.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która pomoże nam owocnie przeżyć czas Wielkiego Postu. ( proszę również Parafian by przekazali gazety ludziom starszym , chorym , by poprzez nie mogli kontaktować się z żywym kościołem i pogłębiali swoja wiarę).

8.     Czas Wielkiego Postu to także czas, kiedy licznej przystępujemy do sakramentu pokuty i pojednania. W naszej świątyni spowiedź jest codziennie przed każdą Mszą Świętą, czy nabożeństwem. Pamiętajmy o dobrym przygotowaniu do sakramentalnej spowiedzi i wypełnieniu wszystkich warunków sakramentu pokuty.

9.     W Wielkim Poście Kościół zachęca do podejmowania dzieł miłosierdzia. W naszej świątyni w przedsionku kościoła jest skarbonka , gdzie można złożyć jałmużnę wielkopostna dla ludzi biednych z naszej wspólnoty parafialnej, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom z naszej wspólnoty. Dziękujemy z każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia.

10.     Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy trwania przy Chrystusie i pomnażania Bożych darów oraz wydawania błogosławionych owoców nawrócenia.

11. Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni z osiedla BRZYZEK: i za ofiarę 130 zł. na kościół. Proszę w tym tygodniu o pracę rodziny z osiedli:. MRAŁTY, GĄSIORY, SŁOMIANYPrace proszę wykonać w poniedziałek i w  sobotę o  godz. 9.00.