Ogłoszenia 19-03-2023

IV Niedziela Wielkiego Postu

1.      Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.

2.      Zapraszam do udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki dla dorosłych i dzieci o godz. 16.15, dla młodzieży i dorosłych o godzinie 17.45 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 14.00. Zaraz po Gorzkich Żalach będzie odprawiona Msza święta wieczorna. W czasie Gorzkich Żali będzie zbierana składka na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14 stacjach oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.

3.      Sobota, 25 marca 2023 r. rozpoczynamy adoracją od godziny 15.00 do 17.00  REKOLEKCJE ŚWIĘTE W NASZEJ PARAFII. Różaniec pokutno – fatimski o nawrócenie dla naszej Parafii  o godzinie 16.25.

4.      W niedzielę Palmową odbędzie się Droga Krzyżowa pokutna za nasze grzechy od Kapliczki w Koninkach do kościoła o godzinie 18.00. Proszę grupy: OAZOWĄ i PORĘBIAŃSKI RÓD, POD TURBACZEM, GRUPĘ MISYJNĄ , NADZWYCZAJNYCH SZAFARZY,  GRUPY MODLITEWNE, MINISTRANTÓW o poprowadzenie i śpiew w czasie Drogi Krzyżowej. Proszę na to nabożeństwo zabrać świece. Które zostawimy po drodze Krzyżowej na cmentarzu na grobach bliskich osób. Bardzo uprzejmie proszę naszych Drogich Strażaków o pomoc przy zabezpieczeniu Drogi Krzyżowej i kierowanie ruchem drogowym.

5.      Przypominamy  dzieciom o konkursie na najpiękniejszą palmę wielkanocną 2023 po sumie w niedzielę palmową. ( 02.04.2023 O GODZINIE 10.00).

6.      Spotkanie dla ministrantów i lektorów we wtorek po Mszy świętej wieczornej w celu przygotowania, Uroczystości Bierzmowania. Obecność jest obowiązkowa.

7.      Serdecznie zapraszam wszystkich chłopców, którzy chcieliby zostać kandydatami na ministrantów, po Mszy świętej lub nabożeństwie, by zgłosili się do zakrystii.

8.      Za tydzień rozpoczniemy rekolekcje w naszej parafii ( szczegóły na stronie internetowej Parafii, oraz w gablocie i na ulotkach , które można zabrać ze stolika z tyłu kościoła.

9.      Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako  przygotowanie do zbliżających się świąt.

10.  Zapraszam Młodzież , która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania na Triduum przed Bierzmowaniem. W poniedziałek od godziny 15.00 do 17.00 zapraszam na spowiedź młodzież i świadków, Rodziców i rodzeństwo , rodzinę, a o godzinie 18.00 będzie dla Nich Nabożeństwo Chrztu Świętego ( zapraszam również rodziców , proszę o przyniesienie świec chrzcielnych). We  wtorek o godzinie 19.00 będzie dla Nich Uroczysta Msza Święta w wigilię przed bierzmowaniem , kiedy to młodzież dostanie krzyż od rodziców.

11.  W środę 22.03.2023 r. o godzinie 17.00 młodzież naszej parafii otrzyma z rąk Ks. Bp. Janusza Mastalskiego sakrament bierzmowania. Pamiętajmy o nich w naszych codziennych modlitwach.

12.  Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny przypada w niedzielę , dlatego  uroczystość została przeniesiona z niedzieli na poniedziałek i Kościół będzie obchodził uroczystość św. Józefa w poniedziałek. Papież bł. Pius IX w 1870 roku ogłosił św. Józefa patronem Kościoła powszechnego i rodzin.

13.  W minionym tygodniu przekazałem O Romanowi , który pracuje na Madagaskarze uzbierane pieniądze 1250 zł na misje. O Roman wszystkim ofiarodawcom dziękuje za pomoc i obiecuje modlitwę w naszych intencjach.

14.  Boże dary i ludzka życzliwość niech ubogacają solenizantów i jubilatów tygodnia.

15.  Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom: z osiedli : MRAŁTY, GĄSIORY, SŁOMIANY: i za ofiarę 200 zł. na kościół. Proszę w tym tygodniu o pracę proszę  RODZICÓW MŁODZIERZY BIERZMOWANEJ I SAMĄ MŁODZIEŻ. Prace proszę wykonać  w poniedziałek i w sobotę o godz. 9.00 .