Ogłoszenia 26-03-2023

V Niedziela Wielkiego Postu

1.     Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata . Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.

2.     Dziś zaraz po Mszy świętej o godzinie 8.00  będzie ostatnia droga krzyżowa w niedziele dla wszystkich.

3.     Do świąt wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni.

4.     Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Będą trwały do środy włącznie według planu umieszczonego na plakatach, ulotkach i na stronie internetowej parafii. To szczególny czas łaski. Uczyńmy wszystko co możliwe, abyśmy mogli uczestniczyć we wszystkich dniach rekolekcji. Proszę rodziców o pomoc , by przypominali dzieciom i naszej młodzieży, o rekolekcjach. Przygotujmy się rzetelnie do spowiedzi świętej, którą przeżyjemy we wtorek  28.03.2023 od godziny 08.30 do 17.00.

5.     Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Codziennie możemy korzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed każdą Mszą Świętą. 

6.     Dziś o godz.: 14.00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym, a 14.45 Msza Święta. Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 16.15, dla dzieci i dorosłych i o  17.45 dla młodzieży i dorosłych.

7.     Najbliższa niedziela, 02 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami podczas Mszy Świętej o godz. 10.00. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.

8.     Już dziś zapraszam na wspólna Drogę Krzyżową w Niedziele Palmową. o godzinie 18.00  wyruszymy z kapliczki w Koninkach, do Kościoła. Asysta z Krzyżem będzie przemieszczać się główną drogą , rozważając stacje Drogi Krzyżowej. Stację XIV odmówimy przy Krzyżu Misyjnym. Zapraszam wszystkich chętnych do modlitwy. (Proszę ze sobą przynieś świece, które później można położyć na grobach naszych bliskich zmarłych).

9.     Spotkania: w czwartek 30 marca po Mszy Świętej wieczornej zapraszam wszystkie grupy parafialne na spotkanie na plebanię, w celu omówienia nabożeństw: Drogi Krzyżowej i wielkiego Tygodnia. Proszę wszystkich przedstawicieli grup o obecność.

10. Spotkanie przed wielkim tygodniem dla Lektorów i ministrantów , kandydatów w sobotę 01.04.2023 o godzinie 15.00, dla ministrantów i kandydatów. Zapraszam.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej. 

12. Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni Rodzicom  młodzieży Bierzmowanej i za ofiarę 4000 zł. w całości przeznaczyłem te pieniądze  na zapłacenie częściowo długu za drzwi wykonane na chór i do dolnego kościoła Bóg zapłać rodzicom za złożoną ofiarę. Proszę w tym tygodniu o pracę rodziny z osiedla: ZA GRONIE, i GWAŁTY . Prace proszę wykonać w czwartek i w sobotę o godzinie 9.00 .