Ogłoszenia 16-04-2023

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1.     Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie.

2.     Dziś w Uroczystość  MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Zapraszamy na „Godzinę Miłosierdzia Bożego” na godz. 15.00 do Kościoła – będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji naszej parafii i wszystkich mieszkańców. I akt oddania się naszej Parafii Miłosierdziu Bożemu. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami udziela się w granicach Polski wiernym, którzy z duszą całkowicie wolną od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu pobożnie odmówi koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu Eucharystii, publicznie wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum”.

3.     W środę,19 kwietnia, Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17.30. Niech wstawiennictwo Matki Zbawiciela wyprasza nam Bożą pomoc w codziennych trudnościach, a następnie – Msza Święta wieczorna.

4.     Przypominam, że od minionego tygodnia nastąpiła zmiana odprawiania Mszy św. w tygodniu będzie o godz. 18.00 , a w niedzielę o godz. 17.00. Taki rozkład Mszy św. będzie odprawiany aż do października 2023r.

5.     Przyszła, niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej 15 Tydzień Biblijny.

6.     Ostatnia niedziela kwietnia z inicjatywy Krajowego Duszpasterstwa Kierowców jest Niedzielą Modlitw za Kierowców. W sposób szczególny modlimy się dzisiaj o bezpieczne i odpowiedzialne poruszanie się po drogach dla wszystkich kierowców i uczestników ruchu drogowego.

7.     Zapraszam rodziców dzieci z klasy III na spotkanie dnia 18.04.2023 dotyczące I Komunii świętej .

8.     Niedziela Bożego Miłosierdzia dopełnia obchodów oktawy Wielkanocy. Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim parafianom, pragniemy ,  życzyć błogosławieństwa Bożego , opieki Bożej , oraz zdrowia i opieki Matki Bożej Fatimskiej pragniemy też przekazać naszą serdeczność  i życzliwość, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach.

9.     Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

10. Bóg zapłać za sprzątanie w minionym tygodniu mieszkańcom osiedli: HALAMY, KURKI , CHLIPAŁY; JOPKI ; KACZORY : i za złożona ofiarę na kościół 470 złotych. Proszę o sprzątanie kościoła mieszkańców : BUCHOLE, KOPAJDY, U ZOCHARA, BASTÓWKA, w poniedziałek, i w sobotę o godzinie 9.00 rano. Bóg zapłać.