Ogłoszenia 23-04-2023

III Niedziela Wielkanocna

1.     Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Apostołowie doświadczyli Jego mocy, kiedy dokonali cudownego połowu ryb. Niech moc Chrystusa, której doświadczyliśmy w Eucharystii, uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków.

2.     Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.

3.     Już dzisiaj zapraszamy wszystkich na Uroczystość  3 maja, W czasie tego święta przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane o godz. 8.00; 10.00; 17.00. O godzinie 09.30 zapraszamy Uroczyste przedstawieni , które dla całej gminy niedźwiedź przygotowała Nasza Szkoła w Porębie Wielkiej razem z naszymi uczniami. Zapraszam Rodziny naszych dzieci i wszystkich Gości Turystów i parafian. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.

4.     W tym roku jeśli Bóg łaskawie pozwoli do pełnego udziału w Najświętszej Eucharystii przystąpi ok 25 dzieci. Prawdopodobnie Uroczystość I Komunii św. odbędzie się 21.05.2023 o godzinie 10.00. Rocznica I Komunii Świętej odbędzie się w dniu 28. 05.2023 o godzinie 10.00;

5.     Proszę  dzieci z  klasy III o spotkanie we wtorek  o godzinie 16.00 – będzie  przygotowanie do spowiedzi, oraz będą mieć próbę śpiewu w kościele.

6.     Zapraszam rodziców z klas IV na pierwsze spotkanie przed rocznicą we wtorek po Mszy świętej wieczornej.

7.     KOPAJDY, U ZOCHAR, BASTÓWKA, i za złożona ofiarę na kwiaty do kościoła 350 złotych. Bóg zapłać. Proszę o sprzątanie kościoła mieszkańców : ZAPAŁY, w poniedziałek, i w sobotę o godzinie 9.00 rano. Bóg zapłać.

8.     Pragnę poinformować parafian,  że rozpoczęliśmy robienie alejek na cmentarzu, jest to pierwsza część prac (inwestycji) do wykonania , wszystko zależy czy będzie nas stać na zapłacenie za wykonaną pracę, a przede wszystkim za drogi materiał.                                                                                                                                                                                                                   

9.     Solenizantów i jubilatów zapewniamy o życzliwości i modlitwie. Zmarłych parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.