Ogłoszenia 30-04-2023

IV Niedziela Wielkanocy

NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

1.     Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium.

2.     Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo we Mszach Świętych i osobistą modlitwę. Podczas tego tygodnia będziemy szczególnie prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej.

3.     W sobotę  o godzinie 11.00 zapraszam Ministrantów i lektorów i kandydatów na ministrantów na spotkanie do kościoła

4.     W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie o godzinie 17.30 w niedzielę o godzinie 16.30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Maryi.

5.     Msze święte w poniedziałki przez miesiąc maj odprawiane będą o godzinie 18.00.

6.     Zapraszam w niedzielę 14.05.2023r. na  godzinę 17.00 do kościoła naszych Drogich Strażaków, będzie odprawiona Msza święta w ich intencji i ich rodzin z okazji Św. Floriana Patrona Strażaków.

7.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania

– w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.17.30; spowiedź święta w czwartek i  piątek i czwartek od godziny 15.00 do 17.30 , do chorych udamy się od godziny 9.00 według ustalonego porządku.

– w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 17.00.

8.     Solenizantów i jubilatów zawierzamy opiece Chrystusa Dobrego Pasterza.

9.     Zapraszam dzieci komunijne na spotkania w , czwartek po Mszy świętej wieczornej. o godzinie18.30 do kościoła.

10. Uprzejmie proszę o udekorowaniu naszych domów flagami narodowymi ks. Janusz Moskała przekazał każdej rodzinie flagę , dlatego proszę o jej wywieszenie.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

12. Bóg zapłać za sprzątanie w minionym tygodniu mieszkańcom osiedla ZAPAŁY: i za złożona ofiarę 280 złotych na kościół. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie mieszkańców z osiedla CICHORZE; prace proszę wykonać w poniedziałek  i  w sobotę o godz. 9.00. Bóg zapłać.

Można wziąć po Mszy świętej gazet ze stolika z tyłu kościoła